Laptop ekran titremesi ve pixellesmesi

Samet.knbr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Cihazım bir anda böyle oldu cihazda genelde hiç pixel olmuyor ama bazı yerlerde pixel ve titreme yapıyor çok rahat film dizi oyun takılabiliyorum ama bazen ara ara rahatsız ediyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kabloları çok ince kablolardır. Sıvı teması veyahut azıcık zarar görse sorun yaşatacaktır.

Bunun haricinde Intel'in PSR gibi pil koruma teknolojileri var ve bu tarz sorunlara bazı bilgisayarlarda yol açabiliyor. Linux'da çekirdek parametresi belirtilerek kapatılabiliyor ancak Windows'da karşılığını bilmiyorum. Yüksek performans moduna almak belki çözebilir.

Laptop kabloları çok ince kablolardır. Sıvı teması veyahut azıcık zarar görse sorun yaşatacaktır.

Bunun haricinde Intel'in psr gibi pil koruma teknolojileri var ve bu tarz sorunlara bazı bilgisayarlarda yol açabiliyor. Linux'da çekirdek parametresi belirtilerek kapatılabiliyor ancak Windows'da karşılığını bilmiyorum. Yüksek performans moduna almak belki çözebilir.

Cihaz şu anda yüksek modda zaten harici ekrana bagladim problem yok büyük ihtimalle ekran değişimi gerekiyor.

Geri
Yukarı