Laptop ekranı açılmıyor ve çatladı

Neptules

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şimdilik bir oyuncu bilgisayarım olmadığı için taşınana kadar laptop kullanıyorum. Laptopum her gün masamda aynı yerde duruyordu ve nasıl olduysa çerçevesinin sağ alt kısmındaki vidalarda sorun oldu ve ekran gitti. Kurcaladığımda düzelttim fakat bir süre sonra ekranı kapattığımda o sağ alt kısım kitlendi ve çok açılmıyor. Ayrıca iç ekranı da çatlamış, dışında bir problem yok. Tamiri ne kadar tutar, veya tamiri olur mu? Bu arada laptopun modeli Lenovo Ideapad 320-15AST
IMG_20210406_173252_692.jpg

Tahminim ekran menteşelerinden dolayı. Bazı laptoplarda kronik olarak bu sorun görülüyor. Aç kapat yaptıkça menteşeler sıkışıyor ve bir süre sonra ekranı kırıyor. Tamir edilir tabii. Dolar kurundan dolayı ne kadar tutacağından emin değilim. Ekran ve menteşeleri değişmesi gerek.

Büyük ihtimalle menteşelerde bir sorun oldu ve menteşelerin demirleri köşeden kırılmasına neden oldu. Sadece menteşe tamirine bile 250 TL istiyorlar. Ancak SUN-FIX ya da Epoksi yapıştırıcılarla bunu kendin de yapabilirsin eğer elin biraz yatkınsa (ASUS K555-U model laptopu kendim yapmıştım). Ekran için de biraz tuzlu olur.

Büyük ihtimalle menteşelerde bir sorun oldu ve menteşelerin demirleri köşeden kırılmasına neden oldu. Sadece menteşe tamirine bile 250 TL istiyorlar. Ancak SUN-FIX ya da Epoksi yapıştırıcılarla bunu kendin de yapabilirsin eğer elin biraz yatkınsa. Ekran için de biraz tuzlu olur.
Hepsi birlikte 1,000₺ gibi bir fiyatı geçmez, değil mi?
Bir bilgisayarcıya götürün.
Anladım, teşekkür ederim.🙂

Geri
Yukarı