Laptop ekranı altı parçaya bölündü

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Yaklaşık 8 sene önce bir bilgisayar almıştım. Çok fazla oyun oynamadığım ve dikkatli kullandığım için bilgisayarım beni bunca zaman idare etmişti ve performansı da tatminkardı.

Bilgisayarımın donanımı şu şekilde idi:

• LG E500,
  • 800 MHz Intel Core 2 Duo 2.2 GHz işlemci
  • 160 GB 5400 rpm SATA sabit disk
  • 2 GB DDR bellek, (Maksimum bellek GB, bellek Hızı 667 MHz)
  • Nvidia 8600M 256 MB ekran kartı
  • İşletim sistemi Windows 7 Ultimate (x32).

Ne zaman bilgisayarıma Windows 8 yükledim, bilgisayarımın ekranı yer yer dizi veya internet üzerinden bir video izlerken 3 ile 5 dakika arası kararıyor ancak arkada video çalışmaya devam ediyor, sonra ekran kendine gelip devam ediyordu. Bu bir süre devam ettikten sonra bir gün bilgisayarımı açtığında ekranım altı parçaya bölünmüş durumda bilgisayarı açtı. (Yani ekranı 6’ya bölün, her parçada aynı masaüstü görüntüsü vardı). Windows 7’yi tekrar kurdum ancak sorun çözülmedi. Bilgisayarımı manavlara da götürmek istemiyorum. Yapılabilecek bir şey var mı. Onu tekrar kullanabilir miyim.

Bu sorunun Windows 8 ile bir bağlantısı yok diyebilirim. Zaten bozulacak olan ekran kartın Windows 8'in kurulumuna denk gelmiş. GPU bozulmuş. Cİhazını tamire gönder diyeceğim ama yüzünün astarını geçmesi çok büyük ihtimal. Sen yine de fiyat sor tamircilere ama bana göre bu cihazın emeklilik vakti gelmiş.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı