Laptop ekranı belli bir açıda kapanıyor

Canthebuttcher

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, bir konuda içime kurt düştü yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık 1 hafta önce aldığım Acer Nitro modelli laptopun ekranını açıp, kendi elimdeyken 90 derecelik açıya getirince (tuş takımı bana bakacak şekilde) kendi kendine -sanki menteşe yeterince sert değilmiş gibi- kapanıyor. Sizce menteşeleriyle alakalı bir durum söz konusu olabilir mi? Yoksa bu doğal bir durum mu? Ekran ince ve dar çerçeveli IPS ekran. Masa sallandıkça o da sallanıyor bunu da eklemiş olayım. Tekniğe sorduğumda ekranın yapısıyla alakalı olabileceğini söyledi ama kendi kendine kapanma olayını soramadım. Aydınlatabilecek varsa çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendine kapanması bir sorun. Sert olması, masa sallandığında sallanmaması ve kendi kendine kapanmaması gerek. Sallanmayı göz ardı edebiliriz, malzeme kalitesinden kısılmıştır vs. diyebiliriz ancak kapanmaması gerekli kesinlikle.

Kapak mı kendi kendine kapanıyor? Öyleyse menteşe gevşek servise verin.
Evet, sabit kalmıyor yavaş yavaş iniyor dik açıda tuttuğumda. Servise vermekten de korkuyorum cihazın kokusu daha üzerinde sorun yok deyip daha da yalama yapıp gönderirlerse birde.
Kendi kendine kapanması bir sorun. Sert olması, masa sallandığında sallanmaması ve kendi kendine kapanmaması gerek. Sallanmayı göz ardı edebiliriz, malzeme kalitesinden kısılmıştır vs. diyebiliriz ancak kapanmaması gerekli kesinlikle.
Titreme konusunda ekranın yapısıyla alakalı bir şeyden bahsetmişti teknik arkadaş ancak kapanması bariz sorun mu diyorsunuz ? Hiç esneme payı olmadan sert ve sabit açıda mı durmalı ?

Evet, sabit kalmıyor yavaş yavaş iniyor dik açıda tuttuğumda. Servise vermekten de korkuyorum cihazın kokusu daha üzerinde sorun yok deyip daha da yalama yapıp gönderirlerse birde.

Titreme konusunda ekranın yapısıyla alakalı bir şeyden bahsetmişti teknik arkadaş ancak kapanması bariz sorun mu diyorsunuz ? Hiç esneme payı olmadan sert ve sabit açıda mı durmalı ?
Kendi kendine kapanıyorsa kesinlikle sorun. Sallanması malzemedendir, üst seviye cihazlarda ve daha çok masa hariç alanlarda kullanılması için tasarlanmış cihazlarda menteşeler daha serttir ve titreme yapmaması için tasarlanır da, oyuncu sistemlerinde sallanma olabilir ama kendince kapanması olmamalı. Ekran istendiği açıda durabilmeli. Siz ekrana göre değil, ekran size göre konum almalı.

Kendi kendine kapanıyorsa kesinlikle sorun. Sallanması malzemedendir, üst seviye cihazlarda ve daha çok masa hariç alanlarda kullanılması için tasarlanmış cihazlarda menteşeler daha serttir ve titreme yapmaması için tasarlanır da, oyuncu sistemlerinde sallanma olabilir ama kendince kapanması olmamalı. Ekran istendiği açıda durabilmeli. Siz ekrana göre değil, ekran size göre konum almalı.
Yanıtınız için teşekkürler. Servise bildirsem basit bir sıkma işlemiyle halledilebilir o halde değil mi ? Yani sorun menteşelerde sanırım.

Yanıtınız için teşekkürler. Servise bildirsem basit bir sıkma işlemiyle halledilebilir o halde değil mi ? Yani sorun menteşelerde sanırım.
Evet, muhtemelen bu şekilde yapacaklar. Ancak bana kalırsa 1 hafta önce alınan bir sistemin servis onarımı görmesinden ziyade, değişimini talep etmeniz daha doğru olacaktır. Cihazın daha 1 ayı bile çıkmamış ve arıza yaratmış, servise onarım değil, değişim istediğinizi belirtin ve onarılmış cihazı kabul etmeyeceğinizi söyleyin. Elbette diretecekler ancak yine de bana kalırsa sıfırıyla değişmeniz daha doğru olur.

Ayrıca 14 gün iade hakkınız var yanlış bilmiyorsam. Böyle bir durumda iade edebilirsiniz, beğenmediğinizi vs. söyleyebilirsiniz. Bu iade vs. konularda çok derin bilgim yok ancak 14 günlük iade hakkının olduğunu düşünüyorum, ilgili firmadan bilgi alın derim. Bu süreçler elbette yorucu olacak fakat bunlarla uğraşmam, servis onarsın versin diyorsanız doğrudan servise de verebilirsiniz.

Geri
Yukarı