Çözüldü Laptop ekranına görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mikail36

Centipat
Daha fazla  
İyi günler; bir akrabamız rica etti laptopuna görüntü gelmiyordu, çok eski bir model 10 yıllık bende HDD'dendir dedim SSD aldırdım, SSD geldi format atmak için açtım fakat yine görüntü gelmedi ama tuşlara basınca ses geliyordu. VGA ile monitöre bağladım bu sefer görüntü geldi fakat ekranda çizgiler vs vardı. Sanırsam sıkıntı ekran kartında, içine su döküldü mü diye sordum yok dediler ama küçük çocukları var biraz yaramaz neler yapmıştır :)
Bundan önce bir tamirciye götürmüşler içinden vidaları almış ve nasıl taktıysa orta kapak açılmıyor, soketlere vs bakamıyorum.
Panel mi bozuk ekran kartı mı? Yoksa başka bir problem olabilir mi?
PC: Icecat: open feed with product information, data-sheets for ecommerce.

1674897231608.png

1674897268295.png

1674897247158.jpeg

Çözüm
GPU arızası. Anakart değişmesi gerek yada böyle kullanacaksınız.
İyi günler; bir akrabamız rica etti laptopuna görüntü gelmiyordu, çok eski bir model 10 yıllık bende HDD'dendir dedim SSD aldırdım, SSD geldi format atmak için açtım fakat yine görüntü gelmedi ama tuşlara basınca ses geliyordu. VGA ile monitöre bağladım bu sefer görüntü geldi fakat ekranda çizgiler vs vardı. Sanırsam sıkıntı ekran kartında, içine su döküldü mü diye sordum yok dediler ama küçük çocukları var biraz yaramaz neler yapmıştır :)
Bundan önce bir tamirciye götürmüşler içinden vidaları almış ve nasıl taktıysa orta kapak açılmıyor, soketlere vs bakamıyorum.
Panel mi bozuk ekran kartı mı? Yoksa başka bir problem olabilir mi?
PC: Icecat: open feed with product information, data-sheets for ecommerce.

Eki Görüntüle 1647942

Eki Görüntüle 1647944

Eki Görüntüle 1647943
Ekran kartı bozuk. Bazen driver yükleyince düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı