Laptop ekranında müdahale edilecek yerler

• Konuyu başlatan sftsft
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 909

sftsft

Hectopat
Merhaba arkadaşlar...

Daha önce forumda, Laptop'umda meydana gelen temassızlık probleminin ne olabileceğini sormak için bir başlık açmıştım: Laptop'ta ekran titriyor

Ekrandaki sorunu git gider büyüdüğü için artık müdahale etmek durumunda kaldım.

Ancak, ekran Cover'ını çıkardıktan sonra, yalama yapmış vida problemiyle karşılaştım.

İlk sorum: 1. fotoğrafta bulunan, sol üst köşedeki yalama yapmış vidayı ekrana zarar vermeden nasıl sökebilirim? Bir sürü tornavidayla denememe rağmen en ufak bir kımıldama göstermiyor vida.

İkinci sorum: 2. fotoğrafta alt kısımda bulunan yeşil alan tam olarak ne oluyor? O kısma dokununca ekranda gelme-gitmeler artıyor.

Üçüncü sorum: Cover'ı çıkardıktan sonra, sağ ve sol üst köşedeki vidaları söktükten sonra paneli ters çevirip soket girişini söküp tekrar takmayı deneyecektim. Dediğim gibi yalama vida problemiyle karşılaştım. Eğer yalama vida problemini aşarsam sizce o bölgeye yoğunlaşmam doğru mu? Eğer o bölgede bir sorun yoksa 2. ve 3. olarak hangi bölgelere yoğunlaşmam gerekir sizce?

Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 5b28dab8-8c4a-4078-992a-cba46b79a64e.jpg
    5b28dab8-8c4a-4078-992a-cba46b79a64e.jpg
    153,9 KB · Görüntüleme: 52
  • e1899669-5089-4087-b6b8-887e2e4c299c.jpg
    e1899669-5089-4087-b6b8-887e2e4c299c.jpg
    185 KB · Görüntüleme: 56
  • 4649b610-6df3-4709-aa2c-c508b9bd1d6d.jpg
    4649b610-6df3-4709-aa2c-c508b9bd1d6d.jpg
    207 KB · Görüntüleme: 52
İkinci sorum: 2. fotoğrafta alt kısımda bulunan yeşil alan tam olarak ne oluyor? O kısma dokununca ekranda gelme-gitmeler artıyor.
Inverter. O parçaya dokunma, güzel bi akım geçer oradan. Eğer oraya dokununca titremeler artıyorsa elektriksel olur genelde. O parça değişmesi gerekebilir. Flex kablosuyla oynayınca ne oluyor?

Flex kablosu arkada kalıyor, flex'e ulaşman için de o yalama vida çıkması gerek. Yalama vida çıkartmakta beceriksizim normalde, tavsiye vermeyeyim ama ekran anakartında veya inverterda bi şeyler olabilir.

Merhaba arkadaşlar...

Daha önce forumda, Laptop'umda meydana gelen temassızlık probleminin ne olabileceğini sormak için bir başlık açmıştım: Laptop'ta ekran titriyor

Ancak, ekran Cover'ını çıkardıktan sonra, yalama yapmış vida problemiyle karşılaştım.

İlk sorum: 1. fotoğrafta bulunan, sol üst köşedeki yalama yapmış vidayı ekrana zarar vermeden nasıl sökebilirim? Bir sürü tornavidayla denememe rağmen en ufak bir kımıldama göstermiyor vida.

Üçüncü sorum: Cover'ı çıkardıktan sonra, sağ ve sol üst köşedeki vidaları söktükten sonra paneli ters çevirip soket girişini söküp tekrar takmayı deneyecektim. Dediğim gibi yalama vida problemiyle karşılaştım. Eğer yalama vida problemini aşarsam sizce o bölgeye yoğunlaşmam doğru mu? Eğer o bölgede bir sorun yoksa 2. ve 3. olarak hangi bölgelere yoğunlaşmam gerekir sizce?

Keşke kendin yapmaya kalkmasaydın bende böyle kendim yaparım dedim yapamayacak olsam da bir bakayım dedim harddiski kasanın slotundan çıkardım PC elektriği kapalı harddisk kıvılcım attı ödüm koptu nasıl attı bilmiyorum ama sen böyle işlere tek girmeseydin iyiydi.

Inverter. O parçaya dokunma, güzel bir akım geçer oradan. Eğer oraya dokununca titremeler artıyorsa elektriksel olur genelde. O parça değişmesi gerekebilir. Flex kablosuyla oynayınca ne oluyor?

Flex kablosu arkada kalıyor, Flex'e ulaşman için de o yalama vida çıkması gerek. Yalama vida çıkartmakta beceriksizim normalde, tavsiye vermeyeyim ama ekran anakartında veya inverterda bir şeyler olabilir.

FitGirl'i yakışıklı yapmışsın.

Bir de PC açık iken kurcalıyorsun. Bu işler için şarja çıkartırsın, üstüne batarya çıkartırsın sonra işlemi yaparsın. Özür dilerim ama bu yaptığın delilik şu an.
FitGirl'i yakışıklı yapmışsın.
@nevtugardic yaptı.

Merhaba arkadaşlar...

Çerçeve alman lazım senin belli. Yaşamıştı bizim komşu aynı şeyi. Biri ekranı üsten hafif çeksin sen vidaları çıkar dene bakalım.

Inverter. O parçaya dokunma, güzel bi akım geçer oradan. Eğer oraya dokununca titremeler artıyorsa elektriksel olur genelde. O parça değişmesi gerekebilir. Flex kablosuyla oynayınca ne oluyor?

Flex kablosu arkada kalıyor, flex'e ulaşman için de o yalama vida çıkması gerek. Yalama vida çıkartmakta beceriksizim normalde, tavsiye vermeyeyim ama ekran anakartında veya inverterda bi şeyler olabilir.
Teşekkürler hocam.
1. soru için soruyorum. Vidanın dişleri mi yalama yoksa yıldız olan kısmı mı?

Dişleri sanırım hocam.
Çerçeve alman lazım senin belli. Yaşamıştı bizim komşu aynı şeyi. Biri ekranı üsten hafif çeksin sen vidaları çıkar dene bakalım.

Çerçeve derken hocam?

Bir de PC açık iken kurcalıyorsun. Bu işler için şarja çıkartırsın, üstüne batarya çıkartırsın sonra işlemi yaparsın. Özür dilerim ama bu yaptığın delilik şu an.
@nevtugardic yaptı.
@sftsft güçleri kestin mi? Bak gerçekten daha büyük sorunlara yol açarsın, oynadığınız parçalar az uz değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı