Laptop ekranında sorun olarak görünen bölümün adı nedir?

Geçmiş olsun

Resimdeki arıza inverter arızası değil

Panelin cof arızası var tamiri mümkün fakat küçük panel olduğu için astarı yüzünü geçebilir

Arızanın oluşma sebebi genel olarak sıvı teması o bölgeye basınç uygulanması veya aşırı sıcağa maruz kalmadır

Yeni veya çıkma panel almak daha mantıklı

Değişebilecek bir parça gibi duruyor resimlerde, soketi vidaları falan var. Ama googlde da arattığımda hiç o parçaya ayrı olarak rastlamadım.

Ekran panelinde sıkıntı çıkaracak başka bir yer yok maalesef. Önceden inverter ayrı olurdu ekranlarda, çoğunlukla da (ekran kırılmaları haricinde) inverter arıza yapardı. Şimdiki ekranlarda LED, Slim LED vb. olduğu için üzerinde bütünleşik. Anakart veya LED TV tamiri yapan yerlere bir sorun diyeceğim ama LED TV'lere bakanlar bu ekranlara bakar mı bilmiyorum.

Eğer tanıdığınz bir telefoncu var ise o yerdeki lehimleri yeniletmeyi deneyebilirsiniz.

2. el ekran bulmaya çalışabilirsiniz. Sahibinden veya Letgo'dan bakıp araştırın derim. Arızalı laptopların sğlam parçalarını daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

HP'ye mail ile ulaşılıp sormak gerekli ama seri no vs. isteyebilirler.

Kırmızı ile işaretli yerle oynayınca düzeliyor yazmışsınız, orayı düzelene kadar oynayıp, sonra hızlı yapıştırıcı, bant vb. ile sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Tabii hızlı yapıştırıcının orayı bozma ihtimali de var dikkatli olmak gerek.

Hocam ayrıntılı yanıt için çok teşekkür ederim. Youtube'da bu sorunla ilgili şu tip videolara rastladım. Sizce bu yöntemleri denemeli miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ayrıntılı yanıt için çok teşekkür ederim. YouTube'da bu sorunla ilgili şu tip videolara rastladım. Sizce bu yöntemleri denemeli miyim?

Denenebilir, ama ekranı komple olarak da bozma ihtimaliniz var. Eğer bu riski göze alıyorsanız denenebilir.

Aslında bütün tamir işleri hep risk taşır, yapayım derken bozuladabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı