Çözüldü Laptop ekranını GPU'ya nasıl bağlarım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

belalixeLL

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 4050
Anakart
HP Victus 15-FA1035NT 7N9V4EA
İşlemci
Intel Core i5-13500H
Laptopumda çift kart var. Biri 13. nesil Intel ırıs Xe grafik kartı diğeri NVIDIA GeForce RTX 4050 ve ekran grafik kartına bağlı. Ekranı GPU'ya bağlamak istiyorum. Technopat'ta böyle bir konu vardı ancak konuda sadece Intel kontrol Paneli'nden yapılması gerektiği söyleniyor. Intel kontrol paneli'nde böyle bir ayar bulamadım. Yardım eder misiniz?

Çözüm
Cihazınızda MUX var mı? MUX var ise BIOS'tan yapabilirsiniz. Yoksa, monitör bağlamanız gerekli.
HP Victus serisinde MUX Switch bulunmuyor eğer monitör bağlarsanız masaüstünde MUX etkisi yaratabilirsin zaten oyunlarda kart otomatik aktif oluyor grafik ayarlarından yüksek performansa aldığın zaman.

Zaten MUX swich varsa NVIDIA denetim masasında sadece ekran kartı, Optimus gibi seçenekler olur ama sizin cihazda MUX yok.

HP Victus serisinde MUX Switch bulunmuyor eğer monitör bağlarsanız masaüstünde MUX etkisi yaratabilirsin zaten oyunlarda kart otomatik aktif oluyor grafik ayarlarından yüksek performansa aldığın zaman.
Otomatik aktif olsa bile optimus belası yüzünden %50 falan çalışıyor genelde. %99 çalıştığını nadir gördüm benim laptopta. Paraya kıydım monitör bağladım adam akıllı çalışmaya başladı.

Otomatik aktif olsa bile Optimus belası yüzünden %50 falan çalışıyor genelde. %99 çalıştığını nadir gördüm benim laptopta. Paraya kıydım monitör bağladım adamakıllı çalışmaya başladı.

Haklısınız çok illet bir şey keşke her cihazda olsa.

Peki Intel'in kontrol panelinden yapabilir miyim?

Hayır sizde MUX yok monitör bağlarsanız NVIDIA denetim masasında ayar çıkacaktır.

Laptopun kendi ekranı Intel ile çalışır monitör ise 4050 ile çalışır monitörü çıkardığında ise laptopun kendi ekranı Intel ile çalışmaya devam eder

Yeni konular

Geri
Yukarı