Laptop ekranının yarısı yeşil renk oldu

karakus5757

Femtopat
Daha fazla  
Laptop markası Lenovo Ideapad 330-15ıkb Intel Core i5 8th LoL oynarken ekranın alt kısmı yeşil renk oldu gitmiyor hiçbir şekilde bilgisayardan hiç anlamam ama yönlendirmelerle ilerleyebilirim bu sorun donanımsal mı? Sistemsel mi? Anlayamıyorum net bir cevap bulamıyorum. Bir ok kişi son gelen Radeon güncellemesiyle alakalı demiş DDU ile silip eski sürüm yüklenmesini tavsiye etmiş ama o programı yanlış kullanırsam işler daha karmaşıklaşacak lütfen bu konu da ayrıntılı olarak yardımcı olabilirimsiniz(oyunlarımı oynamaya devam edebiliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210114_223724_8.jpg
    IMG_20210114_223724_8.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 37
Laptop'u öncelikle TV veya Monitör'e bağlayın. Oralarda sorunsuz gösteriyorsa paneliniz arızalanmıştır. Orada bile hala yeşil gözüküyorsa GPU ile alakalı olabilir. Ama öncelikle başka bir ekranda test edin.

Laptop'u öncelikle TV veya monitör'e bağlayın. Oralarda sorunsuz gösteriyorsa paneliniz arızalanmıştır. Orada bile hala yeşil gözüküyorsa GPU ile alakalı olabilir. Ama öncelikle başka bir ekranda test edin.

Böyle bir imkanım yok Lenovo yetkili servisine mail attım BIOS menüsünü kontrol edin dedi ama mail ile iletişim kurduğumuz için işlemler çok yavaş ilerliyor BIOS'un bu konuyla ne alakası var acaba?

Geri
Yukarı