Laptop ekranlarının küçük olması

Eryndaer

Hectopat
Not: Şu ana kadar hiç laptop kullanmadım.

Evde iş olmadığından laptop piyasasını araştırayım dedim ama ekranları düşününce çok küçük geliyor. Şu an 6.5 inçlik bir telefon ve 24 inç monitörlü bir bilgisayarım var fakat bu monitör bile bana küçük gelirken laptopların ekranları insanlara nasıl yetiyor anlamadım. Hani almak istesen en büyük ekranlısı 17.3 inç, daha büyüğü var mı diye bakıyorum yok. Hani en azından 21 inç falan neden yapılmıyor? Çok zor bir şey değil gibi sadece biraz büyük olur. (Ya da zor mu?)

Laptoplar taşınabilirliği hedeflediği için küçük ekranlı.

Not: Şu ana kadar hiç laptop kullanmadım.

Evde iş olmadığından laptop piyasasını araştırayım dedim ama ekranları düşününce çok küçük geliyor. Şu an 6.5 inçlik bir telefon ve 24 inç monitörlü bir bilgisayarım var fakat bu monitör bile bana küçük gelirken laptopların ekranları insanlara nasıl yetiyor anlamadım. Hani almak istesen en büyük ekranlısı 17.3 inç, daha büyüğü var mı diye bakıyorum yok. Hani en azından 21 inç falan neden yapılmıyor? Çok zor bir şey değil gibi sadece biraz büyük olur. (Ya da zor mu?)
Laptopların genel amacı, taşınılabilir olmalarıdır. Bu yüzden ne kadar küçük olurlarsa o kadar kolay taşınılabilir olurlar

Büyük ekranlı laptoplar Amerika ve Avrupa'da daha çok bulunuyor diye biliyorum. Türkiye'de pahaliya geldiği için talep düşük. O yüzden gelmiyor. Bazi araçların yüksek donanimli paketlerinin Türkiye'ye gelmemesi gibi düşünün.

Geri
Yukarı