Laptop fanı altındaki toz filtresi beyazladı

fittedsaturn

Decapat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
casper nirvana x500
i7 1065g7
16gb ddr4 2600 mhz single chanel
iris plus g7 128mb vram
500 gb m.2 ssd
Meslek
öğrenci
Merhaba. Benim laptopumda (yaklaşık 6 ay oldu alınalı) fanın altındaki filtre beyazladı ve fanın performansını etkiledi. Neden oluyor böyle bir durum?

IMG_20220126_113213.jpg

Fanın kenarlarına doğru beyazlıklar başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filtre ne içindir? Toz. Tozun fazla birikmesi sonucu ne olur? Filtrede renk değişimi yaşanabilecek kadar toz ve termal çözümde performans düşüşü.

O beyazlamanın sebebi toz yani, temizlersen eski haline döner.

Filtre ne içindir? Toz. Tozun fazla birikmesi sonucu ne olur? Filtrede renk değişimi yaşanabilecek kadar toz ve termal çözümde performans düşüşü.

O beyazlamanın sebebi toz yani, temizlersen eski haline döner.
Anladım sanırım iyi temizleyemedim.

Anladım sanırım iyi temizleyemedim.

Kasayı komple çıkarıp kompresör ile hava bassan orada tozun esamesi kalmaz. Veya satıcıdan bakım hizmeti almayı da deneyebilirsin.

Kasayı komple çıkarıp komprasör ile hava bassan orada tozun esamesi kalmaz. Veya satıcıdan bakım hizmeti almayı da deneyebilirsin.
Hocam garantisi devam ediyor kasayı açarsam garanti bozulacak o yüzden açamıyorum
Garantiye gönderirken bunu da dilekçeye yazacağım.

O kısmın altına fanı denk gelen bir soğutucu kullanmanız lazım. Tasarım hatasından aşırı toz çekiyor bilgisayarınız. Toz filtresi de kalitesiz galiba.

Soğutucu kullanıyorum. Filtre çok kaliteli değil Casper sağ olsun. Tasarım hatası olabilir.

Geri
Yukarı