Laptop fanı ses çıkarıyor

Benim masaüstünde de aynı durum var. Fandan emin oluyorum bundan geliyor diyorum. Elimle durdurunca başka yerden de aynı ses geliyor. Belki de fanlar yavaş dönünce bu ses normaldir.

Ses arkadaşlar sesi videoya aldım eğer dinleme fırsatınız varsa dinler misiniz kulaklıkla daha net duyuluyor. Resmen araba çalıştırıyor gibi :D. Ve bu daha azalmış hali bu yine çok fazla rahatsız edici değil. Modelim Dell G3-15.

Eğer derseniz ki sorun fanda ve çözümü basit (tozdur, vida gevşemesidir vs.) servisle uğraşmayayım açayım ben halledeyim. Ama mesela fanda kırık bir yer vardır falan o zaman sevis bunu karşılayabiliyorsa servise yollayayım. Kararsız kaldım. Bir ihtimal de sorunun fandan kaynaklanmaması ki bu bence düşük ihtimal bi kaç kez daha denedim fan hızlıyken hiçbir sıkıntı yok ilk günkü gibi.

Eğer derseniz ki sorun fanda ve çözümü basit (tozdur, vida gevşemesidir vs.) servisle uğraşmayayım açayım ben halledeyim. Ama mesela fanda kırık bir yer vardır falan o zaman sevis bunu karşılayabiliyorsa servise yollayayım. Kararsız kaldım. Bir ihtimal de sorunun fandan kaynaklanmaması ki bu bence düşük ihtimal bi kaç kez daha denedim fan hızlıyken hiçbir sıkıntı yok ilk günkü gibi.
[/QUOT
Ben servise göndermenden yanayım

Usta kesin bir cevap vermek zor dediğiniz gibi fan toz vida gevşekliği vesaire lefan ise siz halledin ama farklı bir şey var ise sıkıntı. Ama servise gönderin daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı