Laptop fanı yağlamak için ne kullanılmalı?

WD-40 yağlamaz aksine yağ ve pas gibi kirleri temizler. Sprey gres olabilir ancak oda uzun vadede kuruyor arabanın sunroof'unda kullandım ve bu sorunla karşılaştım. Makine yağıda zamanla süzülüp akıyor en sorunsuzu düz gres, yoksa mecbur sıvı-sprey gres.

WD-40 yağlamaz aksine yağ ve pas gibi kirleri temizler. Sprey gres olabilir ancak oda uzun vadede kuruyor arabanın Sunroof'unda kullandım ve bu sorunla karşılaştım. Makine yağıda zamanla süzülüp akıyor en sorunsuzu düz gres, yoksa mecbur sıvı-sprey gres.

8 aydır kurumadı hocam sprey gres.

Laptop fanı yağlamak için sıvı gress mi WD-40 mı?
Elimde WD-40 var, gress yağına masraf etmek istemiyorum.

Fan gibi yüksek devirde çalışan malzemelerde, sıvı yağ yerine kremsi yoğunlukta yağlar kullanmanızda tavsiye ederim.
Rulman yağları çok idealdir. Bu iş için.
Fan yüksek devirde döndüğü zaman, mevcut yağın bulunduğu odacığa dağıtıyor. Bazen odacığın dışına çıktığı zaman. Sıvıların adezyon kuvvetinden dolayı toz vb. nesnelerin fan ve rulmanın takılmasına sebebiyet veriyor.

Son düzenleme:
8 aydır kurumadı hocam sprey gres.

Benim 1.5-2 yıl sonra sunroof yavaş açılıp kapanmaya başladı, söktüğümüzde halatlarında gres kurumuş vaziyetteydi. Hatta arabanın kapı menteşelerinde de kullanmıştım yine benzer sonuç oldu.

Fan gibi yüksek devirde çalışan malzemelerde, sıvı yağ yerine kremsi yoğunlukta yağlar kullanmanızda tavsiye ederim.
Rulman yağları çok idealdir. Bu iş için.
Fan yüksek devirde döndüğü zaman, mevcut yağın bulunduğu odacığa dağıtıyor. Bazen odacığın dışına çıktığı zaman. Sıvıların adezyon küvetinden dolayı toz vb. nesnelerin fan ve rulmanın takılmasına sebebiyet veriyor.

Hocam bir önceki açtığım konuya bir bakabilir misiniz? Elimde WD-40 ve sıvı gress var şu an aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı