Laptop fanına siyah bant çekmek

whattamistaker

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS marka bilgisayarımın içini açtım fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapmak için. Fakat PC'nin içini açtığımda ASUS'lu mühendislerin küçük bir sürpriziyle karşılaştım. Fanın soğutucu blokla birleştiği yerde vida kullanmak yerine bantla tutturmuşlar. Bende haliyle fanı temizlemek için bandı söktüm ve fanı temizledim. Bant tek kullanımlık olduğu için bir daha yapışmadı bende kendim siyah bir elektrik bandı çektim ve kapattım. Aklıma takılan şey şu. Bu siyah bant acaba sıcağı yediğinde bir sıkıntı çıkarır mı? Tekrar açıp alüminyum bant çekmeme gerek var mı? Daha önce bununla ilgili bir tecrübesi olan var mı? Parçanın orjinali şu şekilde.

A6AC4225-123D-442A-B8A1-017422946284.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
O bant geri yapışmasa dahi fanın üzerinde kalmalıydı. Sizin yaptığınız işlem bir işe yaramaz. Hem o fanı sabitlemek için değil kasa ile fan arasından hava kaçmasın diye yapılır. Taktığınız bant belirli bir süre sonra bir ihtimal koku yapabilir.

O bant geri yapışmasa dahi fanın üzerinde kalmalıydı. Sizin yaptığınız işlem bir işe yaramaz. Hem o fanı sabitlemek için değil kasa ile fan arasından hava kaçmasın diye yapılır. Taktığınız bant belirli bir süre sonra bir ihtimal koku yapabilir.
Hocam orjinal bantı atmadım zaten üstünde kaldı. Kendi bantının yapışkanı gittiği için yapıştırmak için elektrik bantını orjinal bantın üstüne attım

Yeni konular

Geri
Yukarı