Laptop fanından yanık kokusu geliyor

Wfazıl

Hectopat
Laptop ısındığı zaman fandan plastik kokusu geliyor, laptopumu alalı 10 ay falan oldu ilk başlarda yeni olduğundandır diye dikkate almadım ama sürekli olunca biraz şüphelendim problem mi var diye. Yakın zamanda servise göndermiştim ısınma ve HDD probleminden dolayı, HDD, fan ve heatsink değişti ama o koku laptop ısındığı zaman halen geliyor. Bu durum normal mi?

Çözüm
10 aydır aynı şekilde kullandıysanız ve problem olmadıysa sorun yoktur. Laptoplarda ısı artınca plastik kokusuna benzer bir koku gelebiliyor. Isı ve performans değerlerinden yana sıkıntınız yoksa kafanıza takmayın
10 aydır aynı şekilde kullandıysanız ve problem olmadıysa sorun yoktur. Laptoplarda ısı artınca plastik kokusuna benzer bir koku gelebiliyor. Isı ve performans değerlerinden yana sıkıntınız yoksa kafanıza takmayın

Çözüm
10 aydır aynı şekilde kullandıysanız ve problem olmadıysa sorun yoktur. Laptoplarda ısı artınca plastik kokusuna benzer bir koku gelebiliyor. Isı ve performans değerlerinden yana sıkıntınız yoksa kafanıza takmayın bence.
Teşekkür ederim cevapladığınız için. Performans sıkıntısı yok sadece oyunlarda 95 dereceyi buluyor, boştayken 45 derece.

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Performans sıkıntısı yok sadece oyunlarda 95 dereceyi buluyor, boştayken 45 derece.

Boştayken 45 normal ama 95 derece ciddi derecede yüksek bir sıcaklık. Termal macun yenilemesi ve temizlik yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı