Laptop fiyatları bugün artış mı gösterdi?

InTheZone

Femtopat
Daha bu gece yani 18-19 saat önce laptopları inceliyordum, özellikle MSI modellerini.
Bugün sabah tekrar baktığımda ortalama 1.000 TL zamlanmış, gece baktığım modeller hemen hemen bütün sitelerde bir anda. Ortak karar mı alıyor hepsi nasıl bir anda fiyatları artırıyor aynı modellerin? Stokta olan ürünlerdi bir de.
Bir site kampanya bitirir fiyatı artmış gibi olur anlarım. Bir site normal fiyatını artırır anlarım. Ama hemen hemen her yerde 24 saat bile olmadan 1.000 TL fiyat artışı normal gelmiyor.

Öyle rezalet bir sistem ki,döviz düşer fiyatlarla oynamazlar döviz yükselir hemen fiyatları yukarıya çekerler.Çok acınası haldeyiz.

TL değer kaybetti, döviz kurları arttı.

Ama ürünler gece stoktaydı. Yani dün stokta olmayıp, firma bugünkü kur ile sipariş verse laptopları, anlarım. Ama muhtemelen daha önceden farklı kur ile aldıkları laptopları bir gecede 1.000 TL zamlandırmak bana pek hoş gelmiyor eğer sebebi buysa. O zaman dolar düşünce, fiyatları da indirmeleri gerekir bu mantıkla.

Şu an mantık aramayın piyasada. Kafasına göre takılıyor herkes dolar düştü çıktı önemi yok. Serbest piyasanın bir şeyler yemesi. İş ahlakı bu toprakları terk edeli çok oldu.

TL değer kaybetti, döviz kurları arttı.
Hocam aslında sadece biz değil bu sefer gelişmekte olan ülkelerin hepsinin para birimi değer kaybetti. Amerika 10 yıllık tahvillerin faizini %10 birden arttırdığı için oldu ne yazık ki.

Ama ürünler gece stoktaydı. Yani dün stokta olmayıp, firma bugünkü kur ile sipariş verse laptopları, anlarım. Ama muhtemelen daha önceden farklı kur ile aldıkları laptopları bir gecede 1.000 TL zamlandırmak bana pek hoş gelmiyor eğer sebebi buysa. O zaman dolar düşünce, fiyatları da indirmeleri gerekir bu mantıkla.
Bu noktada klasik Türk satıcı huyu devreye giriyor. Dolar düşse fiyat indirmezler ama 1 kuruş çıksa hemen zam yaparlar. Yatacak yerleri yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı