Laptop fiyatları düşer mi?

Vay be. Yani 3000 TL'ye normalde iyi kötü bir laptop alınıyordu yine. Şimdi illa 2.el mi alacağız. Çünkü 3000 TL'ye halihazırda satılan laptoplar için değecek gibi değil. 1500 TL' lik laptoplar şuan 3000 4000 TL arası satılıyor.

Bu ülkede ne yazıkkı teknolojik aletlerin pahalılığı sadece dolardan kaynaklanmıyor bakın beni yanlış anlamayın dolar pahalılığı etkilemiyor demiyorum %90 dolarsa %10 da satıcıların fırsatçılığıdır.
Geçenlerde doların bir TL düştügü zaman bir hazır PC toplandı YouTube'dan videsunu görmüştüm ve başlıkta dolar 8.58 yazıyordu video yayınlandıktan bir iki saat sonra dolar 1 TL düştü fiyatı yine aynıydı dedimki illaki fiyatı güncellenir bir iki hafta sonra baktım fiyat halen daha aynıydı dolar 0.5 kuruş oynasa sistemlere anında zam yapıyorlar işte ülkenin asıl sorunu bu fırsatçılık bu bitmediği sürece dolar 2 TL düşsün yine de bazı fırsatçılar fahiş fiyattan satmaya devam edecek.
Videonun linkini bırakıyorum kasım'da atıldı video kaç ay oldu halen daha aynı dolar 7.58 seviyesinde şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ülkede ne yazıkkı teknolojik aletlerin pahalılığı sadece dolardan kaynaklanmıyor bakın beni yanlış anlamayın dolar pahalılığı etkilemiyor demiyorum %90 dolarsa %10 da satıcıların fırsatçılığıdır.
Geçenlerde doların bir TL düştügü zaman bir hazır PC toplandı YouTube'dan videsunu görmüştüm ve başlıkta dolar 8.58 yazıyordu video yayınlandıktan bir iki saat sonra dolar 1 TL düştü fiyatı yine aynıydı dedimki illaki fiyatı güncellenir bir iki hafta sonra baktım fiyat halen daha aynıydı dolar 0.5 kuruş oynasa sistemlere anında zam yapıyorlar işte ülkenin asıl sorunu bu fırsatçılık bu bitmediği sürece dolar 2 TL düşsün yine de bazı fırsatçılar fahiş fiyattan satmaya devam edecek.
Videonun linkini bırakıyorum kasım'da atıldı video kaç ay oldu halen daha aynı dolar 7.58 seviyesinde şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Video yu izlemeye bile gerek yok. Yazdıklarınız çok doğru.

Son düzenleme:

Aynen öyle. Zamanında "Switch" konsolu 2500 liraydı ama ülkeye getirenler el konsolu fiyatına, yerleşik konsol satmaya veya kâr etmeye çalıştıkları için...
1610999906383.png

1610999929957.png

Konuyla ilgi, alakam kalmadı. Bunlar ne ara ucuzladı? Neden bu kadar fiyat farkı var?

V.

Video yu izlemeye bile gerek yok. Yazdıklarınız çok doğru.

Hocam genelde bu adamlar takipçilerimin yanındayım siz ailemsiniz sizi seviyoruz kendinize iyi bakın diye gazel okurlar ama dolar 1 TL düşünce takipiçilerinin yanında olmayıp sistem fiyatını güncellettirmedi videoyu da alttaki sistem linkinden teyit etmek isteyen arkadaşlar için attım normalde isim vermeyecektim hayırlı akşamlar dilerim

Ağustos'un son haftası Matebook D15 aldım. Teknosa'da 4299 liraydı ama mağazada stok yoktu. Daha uzak bir mağazada var dediler gitmeye üşendim.
Eve geldim Huawei'nin kendi mağazasından kupon ile 4099 liraya aldım. O fiyata bile alırken içim acıdı, pahalı dedim. Aradan 1.5 ay kadar geçti 6600 civarlarındaydı aynı bilgisayar.
Keşke düşse diyeceğim ama bu ülkede çok zor. Ekonomi, dolar elbette etken ama esnafın, satıcının ahlakı, şerefi! De önemli bu konularda.
Zammı saniyesinde yansıtanlar, indirim olunca kılını kıpırdatmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı