Laptop Floresan Sorunu

efetoker

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, yaklaşık 6 ay önce kadar laptopumun ekranı birden gitti, görüntü gelmemeye başladı. İlk zamanlar problemi bilmiyordum tabii ki. Ekran kararıp gidince kapağı kapatıp 10 dakika kadar sonra açıyordum ve devam ediyordum, bu olay 2 saatte bir oluyordu ve bu olaylar zinciri 1 ay kadar sürdü. Daha sonrasında ise ekranda kırmızı çizgiler çıktı, laptopun bazı yerlerine dokununca kayboluyor ve geri geliyorlardı. Bir iki ay da böyle geçtikten sonra bir daha led ekranımdan görüntü alamadım. İnternette birisi ekrana el feneri ile bakmamı istedi, görüntü varsa bunun ekran kartı veya ekrandan değil floresan yani ışıklandırmadan olabileceğini söyledi. Denedim ve gerçekten öyleydi. Hala da devam etmekte, ekranda görüntü var fakat ben göremiyorum. Ve bu olaydan sonra bir kaç aydır monitör ile idare etmeye çalışıyorum. Aydınlatmalarına bir şey oldu. Yakın zamanlarda geceleri laptopun kapağını kapatıp, sabah açtığımda bir 10 dakika kadar çalışıyor, sonra gidiyordu. Bu olay bi kaç defa başıma gelince floresanların bozuk olmadığı kanaatine vardım. Bozuk değiller ama sanırım bağlantıda bir sorun var. Kablolara bir şey olmuş olabilir mi? Teknik servise götürsem bakacağım diye bozarlar mı, bu hassas bir sorun anlarlar mı, anlarlarsa yapabilirler mi? Floresanlar bozulmamışsa kablolarda bir şey varsa bozulmuş derler mi? Floresanlar bozuksa bana kaça patlar? Bunları sormak istedim, biraz uzun oldu affedin. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı