Laptop Format Sonrası Yüklenmesi Gerekenler

MilosKrasicTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung NP350V5C-S0KTR modelli laptopuma recovery ile format attım. Format sonrası driver güncellemelerini yapmak için program öneriniz var mı? Elle sadece ekran kartlarının sürücülerini güncellemeyi biliyorum..

Ve formattan sonra kurulması gereken programları yazabilir misiniz? Antivirüs programı tavsiyeleri vs. gibi

Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim

Güncel olmayan ürünlerin ne olduğunu belirtmen gerek ki destek alabilesin.
Öncelikle işletim sistemiyle başlaman gerek, ne kurulu?
Kusura bakmayın bu konularda pek bir bilgim yok. Samsung canlı destekle görüştüm, SW Update programından güncelleme yapabilirsiniz dediler. Güncelleme görünmüyor o programda dedim ve bios güncellemedim daha hiç dedim. Güncelleme hakkında yapabileceğiniz başka bi işlem yok dediler sorumsuzca...

Bilgisayarım Windows 8.1 / 64 bit

Verdiğim linkteki driverlar 8.1 için değilse; yapabileceğin şey, tanımlanmamış driverların ki varsa device managerda ünlemli ürünlerdir, donanım kimliklerini nette aratıp bulman.
Başkan recovery sonucu bilgisayarda bütün driverlar kurulu oluyor. Fakat güncel olmuyorlar. Mesela 2012 tarhinin sürücüsü yüklüyken güncel sürücü 2014 tarihinde çıkmış.
Driver yükleme programını, driverları nasıl güncelleyeceğimi ya da internetten bulacağımı bilmediğim için istiyorum.
Ayrıca formattan sonra hangi Anti virüs programını kullanmalıyım, hangi programları yüklemeliyim bilgisayarıma? Cevabını aradığım sorular bunlar

Windows güncellemelerin açık ise windows 8.1'de driver güncelleme yapıyor, tabii ne kadar güncelini buluyor kısmı biraz karışık.

Donanım kimliği bulma:www.technopat.net: Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Bu şekilde, tüm sistemindeki driverların en güncellerini araştırabilirsin ama çok zahmetli olur.
Açıkçası ben 8.1 kurunca sadece windows'un bulamadıklarını araştırıp yüklüyorum. Tabii bunda eski bir laptop kullanmamım sebebi büyük. Güncel bir makina olsa da sadece ekran kartlarını ana sitelerden yüklerdim herhalde.

Dilersen drivermax gibi bir programla sistemini taratıp önerilen driverları kurabilirsin. Ben ancak araştırıp bulamazsam bu yöntemi kullanıyorum. Alternatif olarak driveridentifier.

Virüs programı ücretsiz Avast veya AVG kullanıyorum, en çıplak haliyle yani mailler tara, siteleri tara gibi özellikleri yüklemiyorum sadece virüs kısmı benim ilgilendiğim.

Sorun hala çözülmedi

2. kez recovery ile format attım bilgisayarıma. Önceden kasma sorunu olmayan bilgisayarım recovery ile format sonrası kasmaya başladı. Driver güncellemesi yapmadığımdan dolayı olduğunu düşünüyorum; Driver güncelleme programı önerebilecek var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı