Laptop görünürde çalışmasına rağmen ekranı siyah

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Ekran kartı
Dahili grafik birimi
İşlemci
R5 5500U
Merhaba, anneme laptop almıştık bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce sanırım, şu an laptopta daha bugün ortaya çıkmış bir sorun var.

Laptop modeli V15 G2 ALC R5 5500u işlemcili modeli, sorun ise laptopun fanları dönmesine rağmen (yani görünürde çalışıyor gibi) ekran simsiyah. Şarja bağlı değil iki türlü de denendi, driver resetleme kısayolu yapıldı. Ürün alındıktan hemen sonra sağlam lisans üzerinden Office programları için key alındı, ancak ilk alındığı anda sorun çıkmazken şimdi nasıl çıkarır bilmem.

Şarjı var laptopun bu arada, şu an prize de bağlı. Sorun ekran kaynaklı gibi ama başka düşünceleriniz varsa bekliyorum, laptop değişime gidecek zaten sanırım ama ondan önce çözebiliriz belki.

Merhaba, anneme laptop almıştık bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce sanırım, şu an laptopta daha bugün ortaya çıkmış bir sorun var.

Laptop modeli V15 G2 ALC R5 5500u işlemcili modeli, sorun ise laptopun fanları dönmesine rağmen (yani görünürde çalışıyor gibi) ekran simsiyah. Şarja bağlı değil iki türlü de denendi, driver resetleme kısayolu yapıldı. Ürün alındıktan hemen sonra sağlam lisans üzerinden Office programları için key alındı, ancak ilk alındığı anda sorun çıkmazken şimdi nasıl çıkarır bilmem.

Şarjı var laptopun bu arada, şu an prize de bağlı. Sorun ekran kaynaklı gibi ama başka düşünceleriniz varsa bekliyorum, laptop değişime gidecek zaten sanırım ama ondan önce çözebiliriz belki.
Hocam illaki aklınıza gelmiştir ekran kartından olabilir mi?

Ekranına ışık tutunca ekran gözüküyor mu?

Hayır.

Hocam illaki aklınıza gelmiştir ekran kartından olabilir mi?

Aklımda var evet, ama daha hala taze sayılır bu cihaz. Enteresan kaçar yani.

IMG_20220627_174754.jpg

Laptopun yan kısmında iki LED var, ilki zaten arkadaşın çalıştığını söylüyor, ikinci LED neyi temsil ediyor anlamadım.

Abartın hocam. Ondan önce tonlaarca şey var.

Yeni alınmış garantili bir ürün. Uğraşmış açılmamış yapılabilecek bir şey yok hocam sizin tavsiyeniz nedir? Vidalarını mı söksün garantili ürünün. Yazılımsal degil donanım sorununa benziyor, bunada kendi yapabileceği bir şey yok notebook sonuçta masaüstü olda farklı konuşurduk.

Hayır.

Aklımda var evet, ama daha hala taze sayılır bu cihaz. Enteresan kaçar yani.

Eki Görüntüle 1433538

Laptopun yan kısmında iki LED var, ilki zaten arkadaşın çalıştığını söylüyor, ikinci LED neyi temsil ediyor anlamadım.
İkinci led harddiski temsil eder normalde de bunun işareti bi garip duruyor kulaklık işareti gibi ne alakaysa

Yeni alınmış garantili bir ürün. Uğraşmış açılmamış yapılabilecek bir şey yok hocam sizin tavsiyeniz nedir? Vidalarını mı söksün garantili ürünün. Yazılımsal degil donanım sorununa benziyor, bunada kendi yapabileceği bir şey yok notebook sonuçta masaüstü olda farklı konuşurduk.
RAM'ın yerinden oynaması gibi basit bir sorun olabilir. Hemen yürek hoplatmanın mantığı ne?
Televizyon gibi harici bir ekranda görüntü var mı?

İşaret futbolda panenka atınca topun gidiş rotası gibi, en iyi böyle anlatabilirdim fotoğrafta anlaşılmıyorsa. :D

Televizyon gibi harici bir ekranda görüntü var mı?

Hiç denemedim, bakayım.

Geri
Yukarı