Laptop görünürde çalışmasına rağmen ekranı siyah

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Ekran kartı
Dahili grafik birimi
İşlemci
R5 5500U
Merhaba, anneme laptop almıştık bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce sanırım, şu an laptopta daha bugün ortaya çıkmış bir sorun var.

Laptop modeli V15 G2 ALC R5 5500u işlemcili modeli, sorun ise laptopun fanları dönmesine rağmen (yani görünürde çalışıyor gibi) ekran simsiyah. Şarja bağlı değil iki türlü de denendi, driver resetleme kısayolu yapıldı. Ürün alındıktan hemen sonra sağlam lisans üzerinden Office programları için key alındı, ancak ilk alındığı anda sorun çıkmazken şimdi nasıl çıkarır bilmem.

Şarjı var laptopun bu arada, şu an prize de bağlı. Sorun ekran kaynaklı gibi ama başka düşünceleriniz varsa bekliyorum, laptop değişime gidecek zaten sanırım ama ondan önce çözebiliriz belki.

Serviste mi şu an PC? Sorunun ne olduğunu söylemediler mi?

Serviste, sorunda klavyede sıkıntı olduğunu söylediler. Tuş çıkıyordu zaten ama PC'den görüntü gelmeyecek kadar yapmamıştır, bu işte başka bir şey var orası belli.

Klavye yüzünden mi görüntü gelmiyormuş koskoca servisin açıklaması bu mu? Çok garip 🤔tuşu yenileyip PC'yi çalıştır şekilde versinler o zaman. 5 yıllık Acer notebookun kendi klavyesinden 2 yıl gece gündüz Metin2 dahi oynamama rağmen tuş silinmesi bile yokken birkaç aylık notebookun klavyesinde sıkıntı çıkması hiç normal degil.

Bu konuya uzun suredir yazmamistim, guncelleme gecilecek mevzular var.

Hakem Heyeti'ne basvuru yapildi, ancak Hakem Heyeti'nden cikan karar annemin yanlis yere dava actigi yonunde cikti. Annemin saticiya dava acmasi gerektigi soylendi ve itiraz icin 2 hafta sure verildi. Sanssizlik bizi tuttu ve o 2 hafta benim hastane surecimden dolayi yalan oldu, kisacasi laptop elde kaldi arkadaslar. "Tamire" gidecek yani.

Yardim eden herkese tesekkur ederiz, olur da bi' guncelleme gecmem gerekirse yine gecmeye calisirim.

Bu konuya uzun suredir yazmamistim, guncelleme gecilecek mevzular var.

Hakem Heyeti'ne basvuru yapildi, ancak Hakem Heyeti'nden cikan karar annemin yanlis yere dava actigi yonunde cikti. Annemin saticiya dava acmasi gerektigi soylendi ve itiraz icin 2 hafta sure verildi. Sanssizlik bizi tuttu ve o 2 hafta benim hastane surecimden dolayi yalan oldu, kisacasi laptop elde kaldi arkadaslar. "Tamire" gidecek yani.

Yardim eden herkese tesekkur ederiz, olur da bi' guncelleme gecmem gerekirse yine gecmeye calisirim.
Geçmiş olsun. Servise verin madem klavyeden diyorlar klavyeyi yapıp çalışır vaziyette geri versinler.

Sadece o degil, anakart yanmis falan da diyorlardi. Ilginc ilginc seyler kafayi yememek elde degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı