Laptop güç kullanımı ve ekran Hertz overclock

MehmetReis

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim 2 adet sorum olacaktı. Öncelikle laptop güç kullanımı ile ilgili. Önceden kullandığım adaptörde bir sıkıntı yoktu ama yeni aldığın adaptörde bir şeyler var gibi. Laptop prizde batarya takılı bir şekilde çalışıyor. Normal kullanımda batarya %100 doluyor. Ama oyun oynadığımda biraz zorlanınca pildeki doluluk azalıyor. Çalışmasında bir sorun yok ama eksik güç geliyor eskisine göre bu bir sorun yaratır mı ileride?
İkinci soruma gelince de laptop ekranına Hertz olarak overclock yapsam ne gibi sorunlar ile karşılaşabilirim? Laptop güç kullanımında veya işlemci, ekran kartı gibi şeylere yük bindirir mi?

Ama oyun oynadığımda biraz zorlanınca pildeki doluluk azalıyor. Çalışmasında bir sorun yok ama eksik güç geliyor eskisine göre bu bir sorun yaratır mı ileride?

Eksik güç gelmiyor. Batarya tamamını dolu olarak kullanmıyor çünkü ömrünü koruma açısından tam dolum gerçekleştirmiyor. Hertz O.C. Harici ekranda öneririm ama 60Hz'lik bir ekranda maksimum 65-70'lere çıkacaksanız zararı olmaz. 70 sonrasını önermiyorum. Ben 65'te kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Son düzenleme:
Eksik güç gelmiyor. Batarya tamamını dolu olarak kullanmıyor çünkü ömrünü koruma açısından tam dolum gerçekleştirmiyor. Hertz O.C. Harici ekranda öneririm ama 60Hz'lik bir ekranda maksimum 65-70'lere çıkacaksanız zararı olmaz. 70 sonrasını önermiyorum. Ben 65'te kullanıyorum bir sorun yaşamadım.
Bende 70 civarı düşünüyordum.

Geri
Yukarı