Laptop günlük kullanımda kasıyor

Yaman04

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar benim laptobum normal kullanımda kasıyor ve bunu tam 1 yıldır çok hissediyorum.
Ama ne hikmetse oyun oynarken (Far Cry 4, Skyrim, Battlefield 3) kasmıyor, sadece anlamış değilim yardımcı olursanız sevinirim. 2 kere format atmama rağmen düzelmedi.

Sistem özellikleri.
i5 6200U.
8 GB DDR3L RAM.
930M harici 2 GB ekran kartı.
Intel HD 520 on board ekran kartı.
1 TB harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim RAM'im 4 gbydi. 8'e yükselttim. Oyunlarda etkisini gördüm ama günlük kullanımda pek göremedim. Sonra bir SSD aldım. Ve uyuyan canavar uyandı. Bilgisayar 3-4 saniyede açılıyor. Uygulamalar tıklar tıklamaz açılıyor. Kasma donma gecikme yaşamıyorum kesinlikle. Eğer yeni bir bilgisayar almayı düşünmüyorsan en kötü 120 ya da 240 GB SSD almanı tavsiye ederim.

Benim RAM'im 4 gbydi. 8'e yükselttim. Oyunlarda etkisini gördüm ama günlük kullanımda pek göremedim. Sonra bir SSD aldım. Ve uyuyan canavar uyandı. Bilgisayar 3-4 saniyede açılıyor. Uygulamalar tıklar tıklamaz açılıyor. Kasma donma gecikme yaşamıyorum kesinlikle. Eğer yeni bir bilgisayar almayı düşünmüyorsan en kötü 120 ya da 240 GB SSD almanı tavsiye ederim.
Kapalıyken mi 3-4 saniyede açılıyor?

Kapalıyken mi 3-4 saniyede açılıyor?

Kapalıyken 3-4 saniyede açılıyor. Bir tek marka logosu var ekranda onu da sayarsak 6-7 saniye. Kilit ekranında parolayı girer girmez anında masaüstü karşında. HDD kullanımındaki gibi masaüstü simgelerinin yüklenmesini falan beklemiyorsun. Çünkü onlar da anında hazır. Steam Discord falan biraz geç açılıyordu. Şifreyi girer girmez anında Steam ve Discord başlatılıyor. Yeniden başlatmam ise 17-18 saniye sürüyor. Gayet hızlı.

Kapalıyken 3-4 saniyede açılıyor. Bir tek marka logosu var ekranda onu da sayarsak 6-7 saniye. Kilit ekranında parolayı girer girmez anında masaüstü karşında. HDD kullanımındaki gibi masaüstü simgelerinin yüklenmesini falan beklemiyorsun. Çünkü onlar da anında hazır. Steam Discord falan biraz geç açılıyordu. Şifreyi girer girmez anında Steam ve Discord başlatılıyor. Yeniden başlatmam ise 17-18 saniye sürüyor. Gayet hızlı.
Sadece merak ettim. Güle güle kullan. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı