Laptop Harddiskini SSD Olarak Kullanmak

Eyupoxygen

Hectopat
Arkadaşlar benim bir tane laptopum var ve bozuk. Ondaki harddiski (80 GB 5400 RPM) bilgisayara taksam ve işletim sistemini ona kursam SSD olarak kullanılabilir mi? Bilgisayarımdaki harddisk 500 GB 7200 RPM bir disk. Uyar mı yoksa 5400 RPM olduğu için yavaşlatır mı sistemi? Yani kısacası laptop HDD'si SSD olarak kullanılabilir mi, işletim sistemi kurulabilir mi? RPM hızlarını göz önünde bulundurursak iyi olur. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef. Zaten adı HDD. Dolayısı ile bu SSD olarak kullanılamaz. SSD olarak kullanabilmek için SSD almanız gerekir. O diskin performansı bir yerlerini de yırtsa SSD ile aynı safhaya gelemez. :)

Maalesef. Zaten adı HDD. Dolayısı ile bu SSD olarak kullanılamaz. SSD olarak kullanabilmek için SSD almanız gerekir. O diskin performansı bir yerlerini de yırtsa SSD ile aynı safhaya gelemez. :)
SSD performansını veremeyeceğini biliyorum ama yinede güzel bir performans alabilir miyim bana faydası azıcık olsa dahi çok iyi fayda sağlar mı onu öğrenmek istiyorum

Hocam hali hazırda bilgisayarınızda bulunan hdd kadar bile performans vermez.
Peki benim harddiske kursam eindowsu laptop HDD sini yanında kullansam sadece alan vermesi için 80 gb olarak performans düşer mi demek istediğim laptop HDD sini fazladan alan vermesi için kullanabilir miyim windowsu pc harddiskine kurucam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı