Çözüldü Laptop harici ekran kartı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirkan_14

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ikinci el bir Lenovo g50-45 leptop aldım.
Ve içerisinde bir işlemciyi ve dahili ekran kartını biliyorum, yanlız AMD drive indirdiğim zaman içinde harici ekran kartı olarak AMD 8500M ekran kartı olduğunu farkettim acaba yanlış drive yükleyip gelmiş olabilir mi yoksa gerçekten böyle bir ekran kartı içinde varmı şüpelerim var çünkü dahili ekran kartını kulanıyor harcı ekran kartını değil ne yaparsam yapayım harici ekran kartına geçiremiyorum yardım edebilir misiniz ?

CPU Z' den "Graphics" bölümüne gel ve orada GPU modelini bulabirirsin.
Kurduğun driverın ismini göstermiyor mu zaten?
Sanırım iki tane var. :eek: kendi cihazımda Intel ve AMD bulunduğu için AMD Settings' de sadece AMD kartım gözüküyor. Sende iki tane AMD var olarak gözüküyor ve yazılım bunu tanımlamaya ayarlanmış. Yani iki tane AMD kartın olabilir.
Dahili grafik kartı arayüzde felan kullanılmaz çünkü çok güç harcar. Sadece oyunlarda devreye girer.
iGPU masaüstü oluşturma ve basit işlemlerde kullanılır. Dahili kart oyunlarda kullanılmaz. Oyunlara veya grafik gücü istenen programlara geçildiğinde harici kart kullanılır.

AMD apu/AMD şeklinde sanırım sisteminiz.
Evet belirtmeye çalıştığım buydu. Değişik bir sistem.
HD 8500m ise dahili ekran kartın.
Haricidir o, dahili ekran kartı CPU ile tümleşik olandır.

Kurduğun driverın ismini göstermiyor mu zaten?

Sanırım iki tane var. :eek: kendi cihazımda Intel ve AMD bulunduğu için AMD Settings' de sadece AMD kartım gözüküyor. Sende iki tane AMD var olarak gözüküyor ve yazılım bunu tanımlamaya ayarlanmış. Yani iki tane AMD kartın olabilir.

iGPU masaüstü oluşturma ve basit işlemlerde kullanılır. Dahili kart oyunlarda kullanılmaz. Oyunlara veya grafik gücü istenen programlara geçildiğinde harici kart kullanılır.

Evet belirtmeye çalıştığım buydu. Değişik bir sistem.

Haricidir o, dahili ekran kartı CPU ile tümleşik olandır.
Şimdi bu bilgisayarda kaç tane ekran kartı var şimdi delircem 3 tane ekran kartı gözüküyor hangi drive indireceğim ?????

Dosya Ekleri

• 15770089873818243163006710534678.jpg
    15770089873818243163006710534678.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 20
  • 15770089959175428970219950657511.jpg
    15770089959175428970219950657511.jpg
    3,6 MB · Görüntüleme: 17
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı