Laptop hata veriyor ve RAM kendi kendine değişiyor

mertkustekin

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
amd ryzen 3500u vega 8
Merhaba iyi akşamlar. 3 4 gündür laptopumda gariplik var. İlk önce oynadığım oyun kasmaya başladı. Şimdi ise bilgisayar açılır açılmaz kapanıyor. Oyuna girince direk kapanıyor. Değişik değişik anlamsız hatalar veriyor. Ekranda mor mor pikseller çıkıyor. Bir anda donup kapanıyor. RAM kendi kendine sisteme ayrılıyor kontrol edilmiyor.

Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :)
@mertkustekin
Laptopu açtım 8 gb ram yazıyor ama içinde sadece 4 gb ram var
Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :)
@mertkustekin
Herşey düzelmiş gibiydi oyunda böyle oldu yeniden açtım sonra ekranda mor pikseller oldu sonra böyle bir hata verdi

Herşey düzelmiş gibiydi oyunda böyle oldu yeniden açtım sonra ekranda mor pikseller oldu sonra böyle bir hata verdi
Şimdi de bu hatayı verdi

Dosya Ekleri

• IMG20220526122641.jpg
    IMG20220526122641.jpg
    264 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG20220526122617.jpg
    IMG20220526122617.jpg
    246,4 KB · Görüntüleme: 19
  • 16535573115865370079640018956187.jpg
    16535573115865370079640018956187.jpg
    254,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG20220526123047.jpg
    IMG20220526123047.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Şimdi de bu hatayı verdi
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz, lütfen işletim sisteminizle uyumlu sürücüleri yükleyiniz. tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Sisteminizde antivirüs yazılımları varsa kaldırınız. İşletim sisteminizde bu sorunlara yol açacak herhangi bir yazılım varsa kaldırınız.
Arkaplanda çalışan şüphelendiğiniz uygulamalar varsa tespit ediniz. Sisteminizi malwarebytes programıyla tam tarama gerçekleştiriniz.
Ayrıca RAM'lerinizin arızalı olup olmadığını tespit edebilmeniz için anakartınızda çift slot ram varsa tek tek ramlerinizi deneyiniz.
bkz.

açtım ben kendim tek slot var ve birde sanırsam anakarta gömülü var ram
Siz en iyisi cihazınızı garantiye gönderiniz, cihazınızın tamiri mümkün değilse, arızalı olmayan sıfır kutulu aynı modelden bir cihaz isteyiniz, o da mümkün değilse bir üst modelini isteyiniz.
Ayrıca siz cihaza kesinlikle müdahalede bulunmayınız, cihazınız garanti kapsamı dışında kalabilir.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz, lütfen işletim sisteminizle uyumlu sürücüleri yükleyiniz. tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Sisteminizde antivirüs yazılımları varsa kaldırınız. İşletim sisteminizde bu sorunlara yol açacak herhangi bir yazılım varsa kaldırınız.
Arkaplanda çalışan şüphelendiğiniz uygulamalar varsa tespit ediniz. Sisteminizi malwarebytes programıyla tam tarama gerçekleştiriniz.
Ayrıca RAM'lerinizin arızalı olup olmadığını tespit edebilmeniz için anakartınızda çift slot ram varsa tek tek ramlerinizi deneyiniz.
bkz.

Siz en iyisi cihazınızı garantiye gönderiniz, cihazınızın tamiri mümkün değilse, arızalı olmayan sıfır kutulu aynı modelden bir cihaz isteyiniz, o da mümkün değilse bir üst modelini isteyiniz.
Ayrıca siz cihaza kesinlikle müdahalede bulunmayınız, cihazınız garanti kapsamı dışında kalabilir.
bu şimdi mi yazılır
bu şimdi mi yazılır
ben hallederim artık

Geri
Yukarı