Laptop HDD değişimi sonrası 'bilgisayarınız düzgün başlatılamadı' hatası

Luunexy

Decapat
Daha fazla  
Eski laptopumdaki SSD'yi yeni laptopumda olan HDD'yi çıkarıp yerine taktım fakat laptopumu açarken bilgisayariniz düzgün başlatılmadi hatasi aliyorum. Sorun ne olabilir? Bu arada HDD'deki demir koruma deniliyor sanirim onu takmadim, ondan dolayi mı? Yoksa başka bir sorun mu var?

İçerisinde olan sürücüler, diğer bilgisayarınız ile uyuşmadığı için veya bir ihtimal diskte arıza olduğu için bu hatayı vermiş olabilir. Temiz bir kurulum yapmanız önerimdir.

Eski laptopumdaki SSD'yi yeni laptopumda olan HDD'yi çıkarıp yerine taktım fakat laptopumu açarken bilgisayariniz düzgün başlatılmadi hatasi aliyorum. Sorun ne olabilir? Bu arada HDD'deki demir koruma deniliyor sanirim onu takmadim, ondan dolayi mı? Yoksa başka bir sorun mu var?

Hem ondan olabilir hem de sürücüler uyumuşmuyor ya da hata veriyordur.

Koruma demiri ile alakalı olacağını sanmıyorum fakat SSD'nin sabit olması daha sağlıklı olacaktır. Yeni laptop a taktıgınızda format atmış mıydınız?

Evet bu sorun denildiği gibi uyumsuzluktan kaynaklı. Zaten bu şekilde takmak çok yanlış bir yöntem. İşletim sistemi diski başka bir yere takılırken format atılmalıdır.

Çünkü sıfırladıktan sonra eski sistemdeki sürücüleri yüklüyor diye biliyorum. Zaten o şekilde sıfırlamak hiçbir zaman randımanlı çalışmadı. Siz en iyisi USB ile format atın.

Çünkü sıfırladıktan sonra eski sistemdeki sürücüleri yüklüyor diye biliyorum. Zaten o şekilde sıfırlamak hiçbir zaman randımanlı çalışmadı. Siz en iyisi USB ile format atın.

Hocam cahilligimden kusura bakmayin uyumsuzluktan kastınız hani hard disk bilgisayardaki baska bir parcaya uymuyor mu yoksa hard diskin icindeki dosyalar simdike PC'ye uymuyor mu demek istediniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı