Laptop HDMI kablosuyla monitöre bağlanınca internet hızı düşüyor

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Yanlış duymadınız olay tam da başlıktaki gibi. HDMI kablosuyla monitöre görüntü aktarınca internet hızım düşüyor. Laptop, monitöre bağlıyken hız testi yapıyorum 3 indirme hızı oluyor. Bu sefer kabloyu çıkartıp ya da monitörü kapatıp tekrar hız testi yapıyorum ve yaklaşık 35 indirme hızım oluyor.

Laptop: Acer Swift 3 SF314-42
Monitör: AOC 24G2U 144Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış duymadınız olay tam da başlıktaki gibi. HDMI kablosuyla monitöre görüntü aktarınca internet hızım düşüyor. Laptop, monitöre bağlıyken hız testi yapıyorum 3 indirme hızı oluyor. Bu sefer kabloyu çıkartıp ya da monitörü kapatıp tekrar hız testi yapıyorum ve yaklaşık 35 indirme hızım oluyor.

Laptop: Acer Swift 3 SF314-42
Monitör: AOC 24G2U 144Hz.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Laptop : Asus TUF A15
Monitor : Monster Aryond A32

Aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Laptop: ASUS TUF A15.
Monitor: Monster Aryond A32.

Hocam sebebini öğrendim. Monitörün yenileme hızı yüksek olunca anakartın içindeki kutuplar yetersiz kalıyormuş ve bu bilgisayarın da Wi-Fi'sini etkiliyormuş. 2 çözümü var. İlk yol monitörün yenileme hızını düşürmek 2. yol ise internete kablolu bağlanmak. Ben yenileme hızını 100 Hz'ye çektiğimde büyük oranda çözüldü hala öyle kullanıyorum.

Hocam çok saçma olaymış ya. Zaten bilgisayarda 144hz kendi içerisinde destekliyor kendi ekranında. HDMI 2.0 ile bende zaten 144 hz alabiliyorum monitorden ne farkı oluyor acaba. Peki hocam display port ile bağlanmayı denediniz mi? ona gore olmadı type-c to dp kablo alacam.

Hocam çok saçma olaymış ya. Zaten bilgisayarda 144hz kendi içerisinde destekliyor kendi ekranında. HDMI 2.0 ile bende zaten 144 hz alabiliyorum monitorden ne farkı oluyor acaba. Peki hocam display port ile bağlanmayı denediniz mi? ona gore olmadı type-c to dp kablo alacam.
DP port nasıl olur bilmiyorum, ben HDMI ile bağlanıyorum. Type-c to ethernet alıp 144Hz yaptım öyle çözüldü benim olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı