Laptop için 1 TB 2.5" SATA3 SSD önerisi

Volare!

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın bir tarihte Monster Tulpar T7 V19.3 modelini aldım, içinde 256 GB Samsung PM981 m.2 NVMe SSD ile geldi ancak Windows 10 kurup birkaç oyun indirdikten sonra neredeyse doldu.

Oyun depolama alanı olarak kullanmak için SATA3 SSD arıyorum, laptopu yeni aldığım için m.2 NVMe SSD'ye daha bütçem yetmiyor.

Samsung 860 Evo 1TB modelini beğendim, yaklaşık 1150 TL ve 5 yıl garantisi var. Acaba sizin bildiğiniz Samsung kalitesinde ve daha uygun fiyatlı SSD var mıdır? Yorumlarınız için teşekkürler.

256GB PCIe SSD'in var, 1TB depolama amacıyla kullanmak için SSD arıyorsun. Yerinde olsam 2.5 inç 2TB WD Blue 128MB Cache HDD alırdım. İlle de SSD diyorsan; WD.

Son düzenleme:
256GB PCIe SSD'in var, 1TB depolama amacıyla kullanmak için SSD arıyorsun. Yerinde olsam 2.5 inç 2TB WD Blue 128MB Cache HDD alırdım. İlle de SSD diyorsan; WD
Depolama amacıyla dediğim; oyun yükleyeceğim, ve HDD alıp uzun yükleme süreleriyle, geç yüklenen maplerle ve texturelarla uğraşmak istemiyorum. SSD önerisi için teşekkürler.

Bahsettiğiniz durum size yalnızca depolama alanı kazandırır. Hem depolama alanı hem okuma yazma için daha yüksek bütçe gerekiyor. Eğer ki oyun yükleme ekranları sizi etkilemeyecek ise depolama çözümü olarak HDD kullanın. Ek olarak çok beklemeden oynamak istediğiniz oyunları SSD ye kurabilirsiniz.

Bence Evo modeliyle aradaki farka değmez. Bu alınabilir.
Ona da baktım ancak EVO'nun 5 yıl garantisi varken QVO'nun 3 yıl garantisi var ve toplam terabayt yazım ömrü neredeyse yarı yarıya azalmış. Almışken sıkıntısız uzun süre götürecek birşey alayım diyorum.

Linki yeniledim daha uyguna vardı, Adata XPG SX8200 Pro ASX8200PNP-1TT-C 1TB 3500/3000 MB/s PCIe Gen3x4 M.2 SSD Disk - incehesap.com orda stok yoksa bu sitede de aynı fiyat. Güvenilir siteler.
Teşekkürler, tabii ki aynı fiyatlarda bulmuşken SATA3 yerine PCIe m.2 almak daha mantıklı olur.

Bence de 1 TB SSD almaya bütçeniz varken gidip bu saatten sonra HDD almayın.

Alabiliyorsanız 860 QVO yerine 860 EVO alın. Samsung'un garantisi şu şekilde;

860 EVO: 5 yıl veya 600 TBW
860 QVO: 3 yıl veya 360 TBW

Hem 860 EVO TLC tabanlı iken, 860 QVO QLC tabanlı. Bu da 860 EVO'yu daha hızlı ve daha dayanıklı yapıyor. Eğer 860 EVO'ya 1100 TL vermek istemezseniz Samsung 860 QVO yerine Crucial MX500 almanızı öneririm, o da 860 EVO gibi TLC tabanlı bir SSD.

Kısacası paranız yetiyorsa 860 EVO, bütçeden kısmak isterseniz MX500. Gidip de 860 QVO almayın yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı