Laptop İçin 17.3 vs 15.6 inç

17.3 VS 15.6

• Oy verenlerin toplamı
    73
Makaleler
1
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
-
Laptop almaya karar verdim ve ekran boyutu konusunda kararsız kaldım. Monster tercih edeceğim fakat 17.3 İnç mi yoksa 15.6 İnç almalıyım? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. 17.3 inç modeller 3.2 kg iken 15.6 inç modeller 2.50 kg (Adaptör hariç) 15.6 inç daha erişilebilir fakat ekran küçük gelir diye endişeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
15.6" laptop kullanıyorum ve küçük değil yani. Alabilirsin. 17.3"e göre daha taşınabilir. Özellikleri aynıysa ve sadece ekran boyutu arasında kaldıysan 15.6" üzmez diye düşünüyorum.

Senin laptop kullanım alışkanların neler? Asıl kriter bu olmalı.
Laptop alıp masanın üzerine koyup 40 yılda bir yanına alıp gezdireceksen, yılda bir yazlığa giderken götüreceksen tabii ki 17.3 inç daha ideal fakat işe/okula gidip gelirken taşıyacaksan, cafelere onunla gideceksen 15.6 inç daha doğru.
Tamamen kullanım alışkanlıkların ile ilgili.
Aklıma şu konuşma geldi; LP <3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15.6" laptop kullanıyorum ve küçük değil yani. Alabilirsin. 17.3"e göre daha taşınabilir. Özellikleri aynıysa ve sadece ekran boyutu arasında kaldıysan 15.6" üzmez diye düşünüyorum.
Özellikler aynı birtek 17.3 İnç olanda subwoofer bulunuyor ama 17.3 inç olanın fiyatı biraz daha tuzlu

Ve 15.6 inçte Windows 10 ve 16 GB 2666 MHz Ram bellek var ama 17.3 inçte Freedos ve bellekler 16 GB 2400 MHz

Sağolun. Bir sorum daha var 1070 veya 1060 ekran kartı beni kaç sene götürür?
Ultra grafik ayarlarında GTX 1060 FullHD'de 1-1.5 sene GTX 1070 FullHD'de 2-2.5 sene götürebilir. Ardından grafik ayarlarını aşağıya çekmeye başlaman gerekecektir.

Sağolun. Bir sorum daha var 1070 veya 1060 ekran kartı beni kaç sene götürür?
Firmalar bu tembellikle giderse bir bakmışsın E3'te duyurulan oyunları Ultra 60 FPS oynayamıyor olmuşsun. Biraz optimizasyonuna bağlı oyunların. Düzgün optimizasyon kasarak ve sadece parasını düşünmeyen firmaların oyunları için birkaç yıl ultra ayarlarda idare edeceğinden eminim.

Monster tercih eden birisi bu bilgisayarı oyun için alıyordur. Yaz tatiline gitmediği ya da üniversite için başka bir şehire gidilmediği takdirde en fazla odadaki masanın üstünden salondaki masanın üstüne gider o bilgisayar.

O nedenle 17.3 diyorum.

Rakam olarak baktığında çok büyük bir fark yok ama önüne alıp da iki cihazı da ayrı ayrı incelersen muazzam bir fark olduğunu göreceksin.

Yazlığa, akrabalarına vs uzun süreli gidiyorsan küçük ve hafif cİhazları tercih et ancak alıp da odadaki masaya koyup tüm sene orada bırakacaksanız 17.3 alın.

Geri
Yukarı