Laptop için 28 Ekim'de KDV indirimi beklenir mi?

ahmet004

Centipat
Daha fazla  
Ben laptop almayı düşünüyorum 28 Ekim'de KDV indirimi olacağı söylentisi var. Beklemeli miyim?
Bakmış oldugum bilgisayarın KDV'si 2500 küsur o yüzden beklemek istiyorum malum fiyatlar o yüzden beklemek doğru bir karar mı?

Ben laptop almayı düşünüyorum 28 Ekim'de KDV indirimi olacağı söylentisi var. Beklemeli miyim?
Bakmış oldugum bilgisayarın KDV'si 2500 küsur o yüzden beklemek istiyorum malum fiyatlar o yüzden beklemek doğru bir karar mı?

Bence alacağınız laptop Amazon'da varsa hemen alın. Eğer KDV indirimi gelmeyip zam gelirse zararda olmaz, indirim gelirse de Amazon zaten aradaki fark'ı hesabınıza tanımlayacağı için yine aynı fiyata almış olursunuz.
Bunu yazdım fakat fırsatçılığa girer mi bilemedim. Konuyu takip eden arkadaşlar fikirlerini belirtebilir mi? Üstte dediğimi uygulamak fırsatçılık mıdır?

Bence alacağınız laptop Amazon'da varsa hemen alın. Eğer KDV indirimi gelmeyip zam gelirse zararda olmaz, indirim gelirse de Amazon zaten aradaki Fark'ı hesabınıza tanımlayacağı için yine aynı fiyata almış olursunuz.
Bunu yazdım fakat fırsatçılığa girer mi bilemedim. Konuyu takip eden arkadaşlar fikirlerini belirtebilir mi? Üstte dediğimi uygulamak fırsatçılık mıdır?

Hocam indirim geliree Amazon aradaki farkı nasıl hesaba tanımlıyor anlayamadım laptop almayı düşünüyorum da.

Kesinlikle beklenmez kargocuyum ne 11 Ekim ne Kasım dolar her hafta azar azar çıkıyor geçen hafta 10.000 olan laptop 1 haftada 250-500 arttıkça almak zor.

Acer Extansa 22 (Ryzen 3 8/256ssd)
5000 TL 2 adet aldım 1 gün sonra 7000 oldu
Dolar bir günde 16 tidan 20 olmadı!!
Yani laptop için her gün geç kalıyoruz..

10.000 TL olan MSI modern serisi şuan 11.500-12.500 gelecek ay olur 13.000

Screenshot_20220929-205947.jpg

Son düzenleme:
Hocam indirim geliree Amazon aradaki farkı nasıl hesaba tanımlıyor anlayamadım laptop almayı düşünüyorum da.
Yani hocam şöyle, mesela bugün amazon'dan 100 liraya bir tişört aldınız. Ve aldığınız tişört bir süre sonra indirimle beraber 80 liraya düştü, amazon o 20 lirayı size iade ediyor.

Geri
Yukarı