Laptop için 8 GB RAM vs 16 GB RAM

søren

Hectopat
Merhabalar, şu sıralar bir adet Gaming laptop almayı düşünüyorum fakat bütçem 8 GB RAM içeren cihazlara yetiyor. Ufak bir araştırma yaptım ve 16 GB RAM'in yeni diyebileceğimiz oyunlarda 8 GB RAM'e oranla daha verimli olduğunu gördüm. Benim sorum şu: Eğer ben 8 GB RAM üstü sistem gerektiren oyunları düşük/orta ayarlarda oynarsam 8 GB RAM benim için yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, evet 16 GB RAM çok daha iyi olur bütçenizi zorlayabilirseniz o konfigürasyonda alın. Ama 8 GB'de dediğiniz gibi bir sıkıntı olmadan götürür, ileride bütçeniz olunca bir 8 GB daha ekleme yaparsınız.

Hocam bende 8 GB RAM var. Şu an düşündüğün oyunların neredeyse hepsini açar. 16 GB RAM tabii ki çok iyi ama 8'de de sorun yaşamazsın laptopta.

Merhabalar, şu sıralar bir adet Gaming laptop almayı düşünüyorum fakat bütçem 8 GB RAM içeren cihazlara yetiyor. Ufak bir araştırma yaptım ve 16 GB RAM'in yeni diyebileceğimiz oyunlarda 8 GB RAM'e oranla daha verimli olduğunu gördüm. Benim sorum şu: Eğer ben 8 GB RAM üstü sistem gerektiren oyunları düşük/orta ayarlarda oynarsam 8 GB RAM benim için yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.
8 GB Ram şuanlık yeter. Paran olduğunda 8GB Ram daha alıp 16GB yükseltebilirsin.

Şöyle düşünün... Elinizde bir musluk var. Bu musluk açınca, suyu çok iyi veriyor ama kapatınca sürekli damlatıyor. 8 GB oyunculukta böyle. Oynatıyor ama arada sırada takılmada oluyor. 16 GB yaptığım gün rahat ettim resmen. 2x8 şeklinde.

1x8 cihaz almaya özen göster ki sonradan bir sıkıntı yaşadığında ram ilavesi yaptırma şansın olsun. 8 GB ram arkadaşların da dediği gibi idare eder ama bir süre sonra göze batabilir.

Geri
Yukarı