Laptop için en yararlı soğutucu nedir?

SeikalR

Decapat
Merhaba, benim laptopum çok fazla ısınıyor. Şimdi bana onun yerine termal macun yenile diyecekler için Laptop'u ASUS'a götürdüğümde chipsetin bozuk olduğunu tamir tutarının 7000 TL olduğunu ve macunun işe yaramayacağını söyleyince bizde vazgeçtik. Termal macun dedikleri gibi işe yaramaz mı? Ve 5-10 derece soğutacak bir laptop fanı önerir misiniz? Ben bunu buldum ama işe yarar mı?
WOZLO Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Ayarlı Yenil Nesil Laptop Soğutucu Fiyatı, Yorumları - Trendyol
ASUS modeli: GL753ve.

Merhaba, benim laptopum çok fazla ısınıyor. Şimdi bana onun yerine termal macun yenile diyecekler için Laptop'u ASUS'a götürdüğümde chipsetin bozuk olduğunu tamir tutarının 7000 TL olduğunu ve macunun işe yaramayacağını söyleyince bizde vazgeçtik. Termal macun dedikleri gibi işe yaramaz mı? Ve 5-10 derece soğutacak bir laptop fanı önerir misiniz? Ben bunu buldum ama işe yarar mı?
WOZLO Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Ayarlı Yenil Nesil Laptop Soğutucu Fiyatı, Yorumları - Trendyol
ASUS modeli: GL753ve.

Bence içerisini açıp bir güzel temizle. Termal macun sür. Aynı sorun devam ederse o zaman farklı bir bilgisayarcıya daha götürmeni öneririm. Teknik destek, bir mahalle bilgisayarcısından her zaman daha çok koparma peşindedir.

Hafif arızalı tarzı bir şey dediler. Ve chipset arızalı olduğu için tüm anakartı yenilemek gerektiğini söylediler.
Hafif arızalı olması ısı yoğunluğu dışında bilgisayarın işlevselliğini düşürür veya hiç açılmaz. Bu sadece bir bahane. Bence kendin temizlemeyi ve termal macun değiştirmeyi denemelisin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı