Laptop için hangi marka almaya özen gösteriyorsunuz?

OwneR

Hectopat
Yer
127.0.0.1
Merhabalar,

Laptop satın almak istediğinizde öncelikle hangi markalara bakıyorsunuz? Aynı şekilde nedenleri ile birlikte belirtebilirsiniz.

Benim düşüncem,
- Dell;
Sağlam düzgün bir cihaz olması uzun süreli kullanıma hiçbir sorun yaşamadığımı söyleyebilirim.
- Apple(MacBook);
Özellikle desteği çok iyi olması, cihazın seri akıcı ve en önemlisi işletim sisteminden dolayı tercih ediyorum.

ASUS. Hele ki Zenbook Duo ve Zephyrus serileri beni benden alıyor.
Sonraki ise Apple. Yazılım okuyacağım ve mecburen sevmek zorundayım.

Lenovo tavsiye edebilirim. Vida yerlerinin kafalarına göre kopması dışında güzel bir yapısı var ve ekran kartını -ya da anakartı tam hatırlamıyorum- yaktığımda hızlı yardımcı olmuşlardı.

Apple'ın geçmişte yaptıklarını gördükten/duyduktan sonra desteğinin nasıl iyi olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Modele bağlı aslında. Ama genel olarak ASUS, MSI, Dell, modele bağlı olarak Lenovo gibi markalara daha fazla güvenirim. Yine de dediğim gibi; ASUS'ün alacağım modeli var, almayacağım modeli var.

Bunun dışında Casper ve Monster gibi markalardan uzak dururum.

İşte. Örnek desem olmaz, model desem olmaz. Buldum, başyapıt.

Her markanın iyi bir ürünü, serisi vardır mesela birçok marka deneyimledim ama HP nin müşteri hizmetleri kadar iyisini görmedim. HP OMEN kullanıyorum memnunum yani bellemişler HP ısınıyor kardeşim tabi ısınır alıyorsun HP pavilion kışın soba yakmıyorsun ama dediğim gibi her markanın bir A kalite ürünü vardır, bütçe meselesi.

Geri
Yukarı