Laptop için M.2 SSD önerisi

Büyük render işleri vesaire yapmıyorsanız attığınız SSD hızı çok fazla. Hızdan kısıp depolamaya öncelik tanıyabilirsiniz.
Depolama derdim olsaydi optik surucuyu kesin sokerdim. Depolamada bir problemim yok.
Slot kaç PCIe biliyor musunuz? Eğer 3.0 ise Gen 3x4 bir M.2 NVMe SSD takmanız daha iyi olacaktır, ayrıca depolama olarak daha yüksek takabilirsiniz.
Attığınız SSD render tarzı işler yapmıyorsanız fazla bence.
Slot? 3.4? Biraz daha aciklarsaniz bir arastirayim. Yeni yeni ogreniyorum bu terimleri. Render yapmiyorum ama hayvan gibi hizlansin istiyorum bilgisayar.
Benim verdigim linktekin den hiz olarak dusuk ama depolama fazla. Depolama degil hiz lazim.

Depolama derdim olsaydi optik surucuyu kesin sokerdim. Depolamada bir problemim yok.

Slot? 3.4? Biraz daha aciklarsaniz bir arastirayim. Yeni yeni ogreniyorum bu terimleri. Render yapmiyorum ama hayvan gibi hizlansin istiyorum bilgisayar.

Benim verdigim linktekinden hiz olarak dusuk ama depolama fazla. Depolama degil hiz lazim.

Laptop ile o hızı alamazsın biliyorsun değil mi 980 Pro taksan bile :) senin portun gen 3 980 Pro o hızlara çıkabilmesi için gen 4 ihtiyacı duyuyor gen4 bir portun yok ise 980 Pro çok anlamsız olur.

Kingston bildiğim kadarıyla kronik sıkıntılı.
Bazı modelleri öyle ancak bu değil hocam. En iyi F/P SSD'lerden biri A2000.
Dostlar Crucial P5 serisi nasıl? Kimse önermiyor kolay kolay, kronik sorunu mu var?
Bayağı sağlam bir SSD:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim verdigim linktekin den hiz olarak dusuk ama depolama fazla. Depolama degil hiz lazim.
Yani şöyle hocam, eğer PCIe girişiniz yani SSD girişiniz Gen 3x4 destekliyorsa yanlış hatırlamıyorsam max 3500 okuma yazma alabiliyorsunuz, sizin gönderdiğiniz 980 Pro daha yüksek hızlara sahip, yani 6000 küsür okumalık 980 pro bile taksanız SSD PCIe girişi yüzünden max. 3500 civarlarında hız alacaksınız, fazladan para verip SSD'yi tam gücünde kullanamayacaksınız.

Eğer ki Samsung Evo Plus gibi bir ürün alırsanız Gen 3x4 destekli, laptop PCIe girişinizde ki hızları destekliyor olacak ve 250 GB yerine 500 GB depolamanız olacak.

Daha farklı markalar tercih ederseniz de 1tb'da kadar depolamayı arttırabilirsiniz.

Kendi önerim Samsung almanız olacaktır, Samsung'un üstüne yok bence. Denk olabilecek Corsair olabilir. ( Şahsi görüşüm )

Anakartınızı veya laptopunuzu araştırmanız lazım marka model olarak, özelliklerinde PCIe girişlerinin Gen 3x4 mü 4x4 mü olduğu yazıyor olacak.
Malesef bilgisayarimin Geni ile ilgili pek bir bilgiye ulasamadim.

Dosya Ekleri

• 123.PNG
    123.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Storage
    Solid state drives:
    128GB/256GB/512GB SSD SATA3.
    Solid state drives:
    PCI-e GEN3x4 256GB/512GB SSD.
    7200RPM ssh 1TB.
    hard drives:
    1TB 5400RPM ssh.
  • Hocam 980 Pro bu cihazdan tam performanslı çalışmaz 970 EVO Plus tercih etmenizi öneririm

Malesef bilgisayarimin Geni ile ilgili pek bir bilgiye ulasamadim.

• Storage
    Solid state drives:
    128GB/256GB/512GB SSD SATA3.
    Solid state drives:
    PCI-e GEN3x4 256GB/512GB SSD.
    7200RPM ssh 1TB.
    hard drives:
    1TB 5400RPM ssh.
  • Hocam 980 Pro bu cihazdan tam performanslı çalışmaz 970 EVO Plus tercih etmenizi öneririm
Ona ikna oldum. Sanirsam da ogrendim buradan 3.0 oldugunu bu 3x4 olduguna mi geliyor onu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 123.PNG
    123.PNG
    397 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı