Laptop için sıvı metal soğutma

Makaleler
2
Yer
Arabalı yatağının bulunduğu oda
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım her oyun açışımda rahat 90 derece oluyor. 99 derece bile olduğu zamanlar oldu ve bu 2 yıldır neredeyse her gün oyun açtığım için oluyor. Yakın zamanda sıvı metal teknolojisini öğrendim. Galiba işlemci kapağı açılarak içindeki termal macun yerine sıvı metal sürülüyor fakat düşünüldüğünde bu laptoplarda pek mümkün gözükmemesine rağmen YouTube'da laptoplara sıvı metal sürülüyor ama galiba bu soğutucu ile işlemci arasına yapılıyor.
Yani anlayacağınız üzere bu işlem laptopta nasıl yapılır pek anlamadım :) Ayrıca bu işlemi kendim yapamayacağım için bilgisayarcıya götürmek istiyorum. Ankara'da bunu yapabilecek bir yer de arıyorum aynı zamanda. Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir yer bulabildiniz mi? Aynı konuyu ben açacaktım ama sizin açtığınızı görünce bir paylaşım da yapılmamış olduğunu gördüm. Bulduğunuz yada aldığınız hizmet varsa paylaşım yapabilirmisiniz?

Laptoplara sıvı metal sürmek kesinlikle değecek ve öyle herkesin yapabileceği bir işlem değil. Eğer sıcaklıkları düşürmek istiyorsanız undervolt, fan temizliği yapma ve termal macunu iyi bir tanesiyle değiştirmeyi deneyin.

Sürme sırasında hata yaparsanız kısa devre yaptırır, tüm sistemi çöp edersiniz. Sıvı metal yerine PTM 7950 öneririm.

Geri
Yukarı