Laptop İçin Sıvı Termal Macun Mantıklı mıdır?

dreamer12

Femtopat
Daha fazla  
Uzun süredir kullandığım Monster aşırı ısınmaya başladı. MasterGel Maker Pro kullanıyorum ama yine de 3D modelleme AutoCAD vb. uygulamalarda çok ısınıyor 95 derecelere kadar. Laptop için sıvı termal macun kullanmak istiyorum ne derece mantıklı veya işlevsel?

Laptoplar normalde fazla ısınmaz. Sizin bilgisayarınızın ısınma sorunları olabilir. Fanların içine toz kaçmış olabilir. Laptopu dikkatlice açarak fanlarını temizlemeye çalışabilirsiniz ama dikkatli olmanızda fayda var yoksa fanın kanatları kırılabilir.

Monster Tulpar T7 V17.1
GTX 1060
Intel i7 8750H
Adata SX8200 Pro
Samsung 980 Pro
1TB HDD
Monsterlerin hava girişi ve çıkısı büyük olur ve içlerinde bazı toz filtresi bulunmaz bu nedenler fan tozdan dolayı gerektiği gibi soğutamayabilir

PC'yi genelde gömülü programlama 3D modelleme veya AutoCAD üzerinden proje çizerken kullanıyorum evet bu sistem iş için iyi bir seçim değil ama gençlik hayali ile oyun oynarız diye aldım. Isınmasından aşırı sıkıldım çok farklı yöntemler denedim ama performanstan kısmadan doğru soğutmayı bir türlü keşfedemiyorum açıkçası. MasterGel'den daha iyi bir termal macun var mı ısı iletkenliği açısından baktığımda çok bir fark göremiyorum

Laptoplar normalde fazla ısınmaz. Sizin bilgisayarınızın ısınma sorunları olabilir. Fanların içine toz kaçmış olabilir. Laptopu dikkatlice açarak fanlarını temizlemeye çalışabilirsiniz ama dikkatli olmanızda fayda var yoksa fanın kanatları kırılabilir.

Monsterlerin hava girişi ve çıkısı büyük olur ve içlerinde bazı toz filtresi bulunmaz bu nedenler fan tozdan dolayı gerektiği gibi soğutamayabilir
Sorunumun bu olmadığına eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı