Laptop İçin Sıvı Termal Macun Mantıklı mıdır?

Uygulaması çok hassas, sıvı metal işlemci yüzeyi dışına çıkarsa anında kısa devreye sebep olur ve temizlemesi de çok zor. Pozitif özelliği ise sıvı metalin, termal macun gibi bir ömrünün olmaması.

BIOS pili kısa devreye sebep olabilir mi? Monster sağ olsun BIOS pili için bir soket yok lehimlenmiş ve bantlanmış EC entegresinin işlemciye kadar gittiğini düşünmüyorum

BIOS pili kısa devreye sebep olabilir mi? Monster sağ olsun BIOS pili için bir soket yok lehimlenmiş ve bantlanmış EC entegresinin işlemciye kadar gittiğini düşünmüyorum
Sıvı metal teması sonrası tüm bileşenler kısa devreye sebep olur. Çok dikkatli olmalısınız. Uygulama esnasında ilk işlemcini tam ortasına bir top bırakın( çok küçük) sonra üzerinde herhangi bir plastik ile baskı uygulayarak tamamen dağıtın. Unutmayın sakın ilk başta biraz fazla uygulayacağınız sıvı metali geri alma şansınız yok. işlemcinin hafif bombeli yapısı dolayı ince su kanalı gibi akıp gidiyor metal. Kesinlikle akabilecek metal için bir önlem almalısınız

2c62cc102ef1684-598x444.jpg

Uygularken şöyle bir şey yapmayı daha sonra kapton bant ile bırakmayı planlıyorum

Bendeki BIOS pili de böyle. Bir soket yapmak çok mu zordu maaliyeti ne kadar ya bu soketin.

Yeni konular

Geri
Yukarı