Laptop için soğutucu önerisi

yuruyenshitpost

Decapat
Daha fazla  
Bana güzelinden bir laptop soğutucusu önerebilir misiniz? Çünkü yakında bilgisayar patlayacak diye korkuyorum. Oyun oynarken işlemcinin 100 dereceyi geçtiğini gördüğüm an anladım soğutucu almam gerektiğini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar?

Belirli bir bütçem yok. Zaten laptop soğutucuları da çok pahalı olmuyor bana gereken şey iyi soğutma. Bütçeye gerek yok.

Markayı ilk defa görüyorum yok mudur Zalman'ın 4 6 fanlı ürünü.

Belirli bir bütçem yok. Zaten laptop soğutucuları da çok pahalı olmuyor bana gereken şey iyi soğutma. Bütçeye gerek yok.

Markayı ilk defa görüyorum yok mudur Zalman'ın 4 6 fanlı ürünü.

Rampage'in alt markası diye biliyorum Rampage'ninde aynı model ürünü var. Kendim kullanıyorum 3060'lı cihazımda 8-10 derece performans veriyor.

Bana güzelinden bir laptop soğutucusu önerebilir misiniz? Çünkü yakında bilgisayar patlayacak diye korkuyorum. Oyun oynarken işlemcinin 100 dereceyi geçtiğini gördüğüm an anladım soğutucu almam gerektiğini.
100 dereceyi geçmesi normal değil. Soğutucu alınca da etki etsede çok fazla etki etmez. Termal macunu en son ne zaman değiştirdiniz?

100 dereceyi geçmesi normal değil. Soğutucu alınca da etki etse de çok fazla etki etmez. Termal macunu en son ne zaman değiştirdiniz?

Laptopu alalı 1 yıl oldu sıvı metal var laptopta bir de Ryzen 7 4800H var ısınması normal ama soğutucu almam lazım bence.

ve daha önce laptobu bakım için servise hiç göndermedim

Laptopu alalı 1 yıl oldu sıvı metal var laptopta bir de Ryzen 7 4800H var ısınması normal ama soğutucu almam lazım bence.

Ve daha önce laptopu bakım için servise hiç göndermedim

Sıvı metal laptoplar için pek uygun değil diye biliyorum. 1 yıldır yoğun kullanıyorsanız ve hiç bakım yapmadıysanız hem macunun kalitesi çok düşmüştür hem de fanlarınız toz içinde kalmıştır. Macun değişikliği ve fan tamlizliği yapmazsanız soğutucunun pek bir faydası olmaz.

Sıvı metal laptoplar için pek uygun değil diye biliyorum. 1 yıldır yoğun kullanıyorsanız ve hiç bakım yapmadıysanız hem macunun kalitesi çok düşmüştür hem de fanlarınız toz içinde kalmıştır. Macun değişikliği ve fan tamlizliği yapmazsanız soğutucunun pek bir faydası olmaz.

ASUS'un servisi bunun için ücret talep ediyor mu?

Geri
Yukarı