Laptop için uyumlu RAM önerisi

grkm123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum APU sistem olduğu için RAM desteği yapmak istiyorum. Birkaç yerde 2. bir RAM almanın performansı çok olmasa da arttıracağını duymuştum. Sistemimde AMD Ryzen 5 3500'u var. The Witcher 3'ya da RDR2 gibi oyunları kaldırmayacağından Valorant gibi multiplayer oyunları oynuyorum. Hangi RAM laptopuma u uyumludur acaba? Ve hangi RAM'i önerirsiniz.

1628602219604.png

Merhaba, laptopum APU sistem olduğu için RAM desteği yapmak istiyorum. Birkaç yerde 2. bir RAM almanın performansı çok olmasa da arttıracağını duymuştum. Sistemimde AMD Ryzen 5 3500'u var. The Witcher 3'ya da RDR2 gibi oyunları kaldırmayacağından Valorant gibi multiplayer oyunları oynuyorum. Hangi RAM laptopuma u uyumludur acaba? Ve hangi RAM'i önerirsiniz.

Eki Görüntüle 1133720
Laptop modeli?

Eki Görüntüle 1133720
Şuan da hali hazırda takılı olan RAM'in birebir aynısını alırsanızsanız bir sorun çıkacağını sanmam. Birebirden kastım aynı seri numara, aynı bellek boyutu, aynı CL değeri, aynı Mhz hatta ve hatta üzerindeki çiplerin markası bile aynı olması gerekebilir. Zamanında Recep abinin anlattığı bir olaydır, başka bir kullanıcının RAM, sırf sadece üzerindeki çipler farklı olduğu için uyumsuzluk yapmış.

HP 255 g7
Şu an da halihazırda takılı olan RAM'in birebir aynısını alırsanızsanız bir sorun çıkacağını sanmam. Birebirden kastım aynı seri numara, aynı bellek boyutu, aynı CL değeri, aynı MHz hatta ve hatta üzerindeki çiplerin markası bile aynı olması gerekebilir. Zamanında Recep abinin anlattığı bir olaydır, başka bir kullanıcının RAM, sırf sadece üzerindeki çipler farklı olduğu için uyumsuzluk yapmış.

Şu an laptopta bulunan RAM'i buldum herhangi bir sorun çıkarmaz değil mi?
Ayrıca laptop garanti dışında kalır mı HP ile iletişime mi geçmem lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı