Laptop içinde takılı gelen harici GPU'yu algılamıyor

aerdemcel_0

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar,
8 Yıldır kullanmış olduğum Acer marka laptop yine sorun çıkarmaya devam ediyor:)
2-3 ay önce bir mavi ekran sorunu ile karşılaştığım Acer marka Laptop'ımı bilgisayarcıya götürdüm ve içine yeni orijinal Windows yüklenmiş olarak geldi bana. Fark ettim ki aygıt yöneticisinde NVIDIA ekran kartı gözükmüyor. NVIDIA resmi sitesinden ekran kartımın son sürüm Driver'ını indirdim fakat bu sefer yüklerken dondu laptop bir süre sonra mavi ekran verdi. Bir önceki sürüm Driver'ı indirip yüklemeyi denedim yibe aynı hata ile karşılaştım. Benim tahminim kullandığım Windows 10 son sürümü artık ekran kartımı desteklemiyor ama siz de düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

DDU ile harici GPU sürücüsünü kaldırmayı deneyin. Kaldırdığınız hâlde aynı sorunu yapıyor ise GPU lehimleri veya GPU nun kendisi sorunlu olabilir. Fiziksel olarak anakart kontrolü gerekebilir.
tamamdır deniyorum çok sağ ol
DDU ile harici GPU sürücüsünü kaldırmayı deneyin. Kaldırdığınız hâlde aynı sorunu yapıyor ise GPU lehimleri veya GPU nun kendisi sorunlu olabilir. Fiziksel olarak anakart kontrolü gerekebilir.
Maalesef işe yaramadı ama nvidia sürücü klasörlerini sil seçeneğinin yanındaki kutucuğu tiklemedim tavsiye edilmez yazdığı için

Son düzenleme:

Geri
Yukarı