Laptop ilk seferde açılmıyor

recaii

Hectopat
Makaleler
1
Laptopumu uzun bir süredir tekte açamaz oldum. Sabah geliyorum, güç tuşuna basıyorum, her şey çalışıyor ama ekranda hiçbir şey yok. Simsiyah ve Caps Lock yanıp sönüyor. Sonra tekrar kapatıyorum, açıyorum ve sorunsuz çalışıyor. Bazen 2-3 kez denemek gerekiyor sıcaklıklar falan her şey normal. Sorunu araştırdım HP sitesinde Caps Lock kaç saniye ara ile yanıp sönüyor ise şu sorunu veriyor demiş. 2 seçenek var. Ya bellek (RAM) ya da sistem güç kesintisi (Anakart). RAM'leri tak çıkar yerlerini değiştir gibi her şeyi denedim değişmedi. Anakartta bir sorun var ise sonradan açılması mantıksız geliyor. Sorun anakartta ise tamir edilebilir mi? Yoksa laptop çöp mü? Kendim çözebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası/Güç seçenekleri/Güç tuşu işlevlerini seçin (sol tarafta)/üst taraftaki yönetici tuşuna basın ve aşağıdan hızlı başlatmayı kapatıp dener misiniz tekrar.

Denetim Masası/Güç seçenekleri/Güç tuşu işlevlerini seçin (sol tarafta)/üst taraftaki yönetici tuşuna basın ve aşağıdan hızlı başlatmayı kapatıp dener misiniz tekrar.

Özür diliyorum cevap veremedim muhteşem Technopat kuralları sağ olsun. Dediğinizi yaptım
bu sorun her kapatıp açışımda başıma gelmiyor bazen tekte açılıyor. Biraz böyle kullanacağım tekrar olursa yazarım fakat sorun bana daha çok donanımsal geldi?

Özür diliyorum cevap veremedim muhteşem Technopat kuralları sağ olsun. Dediğinizi yaptım.
Bu sorun her kapatıp açışımda başıma gelmiyor bazen tekte açılıyor. Biraz böyle kullanacağım tekrar olursa yazarım fakat sorun bana daha çok donanımsal geldi?

Laptop olduğu için ben donanımsal olduğunu düşünmüyorum parçalar daha uyumlu çalışırlar ama BIOS sıfırlamayaı deneyebilirsin son çare olarak da format deneyebilirsin.

Laptop olduğu için ben donanımsal olduğunu düşünmüyorum parçalar daha uyumlu çalışırlar ama BIOS sıfırlamayaı deneyebilirsin son çare olarak da format deneyebilirsin.

Daha yeni format attım bakın HP Dizüstü Bilgisayarlar - Bilgisayar Başlamıyor ve Bir LED Yanıyor veya Bip Sesi Kodu Veriliyor | HP® Müşteri Desteği HP sitesinde capslock yanıp sönmesi gibi hata kodlarını vermiş bu sitede ben daha tam ölçemedim ama 3.2 ya da 3.4 saniye ara ile yanıp sönüyor capslock sorunun kaynağı ve açıklaması verilmiş ama yine de çok ayrıntılı değil

Daha yeni format attım bakın HP Dizüstü Bilgisayarlar - Bilgisayar Başlamıyor ve Bir LED Yanıyor veya Bip Sesi Kodu Veriliyor | HP® Müşteri Desteği HP sitesinde capslock yanıp sönmesi gibi hata kodlarını vermiş bu sitede ben daha tam ölçemedim ama 3.2 ya da 3.4 saniye ara ile yanıp sönüyor capslock sorunun kaynağı ve açıklaması verilmiş ama yine de çok ayrıntılı değil

Burayı görünce bana da donanımsal gibi geldi peki i orada hangi sorun sizin ki ile uyuşuyor.

Burayı görünce bana da donanımsal gibi geldi peki i orada hangi sorun sizin ki ile uyuşuyor.

Açıkçası sorunun 3.2 bellek algılanamadı hatası olması için dua ediyorum çünkü RAM'in algılanmadığını RAM'in bozuk olduğunu anlatıyor RAM'leri tak çıkar slot değiştir gibi denedim fakat sorun değişmedi 3.3'ün olma ihtimali yok grafik işlemcim düzgün çalışıyor 3.4 ise anakart da bir güç problemi olduğunu söylüyor yanma vesaire olabilir ama PC açıldığında sorunsuz da çalışıyor bilemiyorum.

Açıkçası sorunun 3.2 bellek algılanamadı hatası olması için dua ediyorum çünkü RAM'in algılanmadığını RAM'in bozuk olduğunu anlatıyor RAM'leri tak çıkar slot değiştir gibi denedim fakat sorun değişmedi 3.3'ün olma ihtimali yok grafik işlemcim düzgün çalışıyor 3.4 ise anakart da bir güç problemi olduğunu söylüyor yanma vesaire olabilir ama PC açıldığında sorunsuz da çalışıyor bilemiyorum.
Sorunun neyden kaynaklandığını öğrendiniz mi?

Geri
Yukarı