Laptop ısındığında hızını düşürüyor

uygarbas06

Hectopat
Bilgisayarımda çok ısındığında özellik olarak işlemcinin hızını düşürüyor Bu da oyunlarda FPS'in 30'lara kadar inmesine sebep oluyor biraz araştırdım. Throdlestop adlı programı indirdim o da işime yaramıyor sıcaklık çok fazla olduğu için oluyor ben bu özelliği kapatabilir miyim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziksel olarak ısınma sorununu çözmeye çalışın. Bilgisayarınız çok yeni değilse, termal macun yenilemesi ve toz temizliği yapılmalı. Bu da etki etmezse, altına soğutucu koyarsınız. Tasarım hatası yoksa, temizlik ve macun yenileme yeter diye düşünüyorum.

Aynı sorunu yaşıyorum ama frekans düşme hemen başlıyor düzeliyor bir daha oluyor düzenli olarak periyot halinde.
Laptop yeni henüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ThrottleStop programı biraz daha oynanabilir hale getiriyor ama yeterli değil tam olarak.
Aynı sorunu yaşıyorum ama frekans düşme hemen başlıyor düzeliyor bir daha oluyor düzenli olarak periyot halinde.
Laptop yeni henüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı