Laptop ısındığında hızını düşürüyor

uygarbas06

Hectopat
Bilgisayarımda çok ısındığında özellik olarak işlemcinin hızını düşürüyor Bu da oyunlarda FPS'in 30'lara kadar inmesine sebep oluyor biraz araştırdım. Throdlestop adlı programı indirdim o da işime yaramıyor sıcaklık çok fazla olduğu için oluyor ben bu özelliği kapatabilir miyim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop Bios'larda Overclock ile ilgili ayarlar olmaz. Masaüstü bilgisayarlarla karıştırılıyor sanırım.

Laptop işlemcinizi zorlayan durumlardan kurtulmaya bakın.
Macun lazım olabilir. Tozlanma olabilir.
En önemlisi gücü yetmeyebilir.

Laptop Bios'larda Overclock ile ilgili ayarlar olmaz. Masaüstü bilgisayarlarla karıştırılıyor sanırım.

Laptop işlemcinizi zorlayan durumlardan kurtulmaya bakın.
Macun lazım olabilir. Tozlanma olabilir.
En önemlisi gücü yetmeyebilir.
Overclock ayarı demedim zaten, gelişmiş ayarlarda, bu tarz güç yönetimi için ayarlar olması lazım.

Overclock ayarı demedim zaten, gelişmiş ayarlarda, bu tarz güç yönetimi için ayarlar olması lazım.
İşte o gelişmiş ayarlar Overclock için var zaten. Laptoplarda yok.

En gelişmiş HP Laptop Bios'u ancak şu kadar olur:

image.jpg

Bilgisayarınızı bir güzel temizleyin, macununu tazeleyip durumu tekrar gözden geçirin. Gerekirse bir bilgisayarcıya yaptırın.
Yazılımları bir inceleyin. Olmaması gereken şeyler varsa onlar da zorlar işlemciyi. Varsa onları da temizleyin.

Yine sıkıntı olursa işlemci ve/veya diğer donanımlar yetmiyor demektir.

Son düzenleme:
Hocam PC 1 aylık ilk açtım kutusundan Windows kurdum gene böyleydi yani.
Bilgisayarınızı bir güzel temizleyin, macununu tazeleyip durumu tekrar gözden geçirin. Gerekirse bir bilgisayarcıya yaptırın.
Yazılımları bir inceleyin. Olmaması gereken şeyler varsa onlar da zorlar işlemciyi. Varsa onları da temizleyin.

Yine sıkıntı olursa işlemci ve/veya diğer donanımlar yetmiyor demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı