Laptop ısınıyor

ErdemdDL

Hectopat
Daha fazla  
Bugün tamirden geldi ve termal macunu fanları temizlendi fakat oyunlarda sabit FPS alırken fazla ısınmadan kasıyor ve laptopa elimle bile dokunamıyorum. Ekran kartını yeni tamir ettirdim ve yanmasından korkuyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerlerini paylaşın.

Oyun oynamassam 60 oynarsam 80 üstü.

Macun kaliteli değildir. Kendiniz yenileyin. Fan kablosu takılmamış olabilir onu da bir kontrol edin.

Fan sesleri geliyor ama laptop diye uygulamadan hızını göstermiyor termal macunda 3 kez değiştirmiştim yine aynı sorun.

Ek olarak fanlar otomatikde çalıyor olabilir sesi artıp azalıyor.

Oyun oynamassam 60 oynarsam 80 üstü.

Fan sesleri geliyor ama laptop diye uygulamadan hızını göstermiyor termal macunda 3 kez değiştirmiştim yine aynı sorun.

Ek olarak fanlar otomatikde çalıyor olabilir sesi artıp azalıyor.
Eğer dediğim şeylerde sıkıntı yoksa güç kaynağını kontrol edin. Anakartını kontrol edin bir yerini yakmış olabilir misiniz?

İşlemciye undervolt yapabilirsiniz. Bir de altına yükseltecek bir şey koyun. Hiç biri çözüm olmazsa aynı değerlerde daha hızlı dönen oem fanlar var onları kullanmayı deneyin.
Bir profesyonel yardımı ile meral macun sürdürün.

Eğer dediğim şeylerde sıkıntı yoksa güç kaynağını kontrol edin. Anakartını kontrol edin bir yerini yakmış olabilir misiniz?

İşlemciye undervolt yapabilirsiniz. Bir de altına yükseltecek bir şey koyun. Hiçbiri çözüm olmazsa aynı değerlerde daha hızlı dönen OEM fanlar var onları kullanmayı deneyin.
Bir profesyonel yardımı ile meral macun sürdürün.

Undervolt deneyeceğim bilgisayar zaten havada duruyor önüne klavyenin bilek desteğini koyup ekranını duvara yasladım ama beni böyle 1-1.5 hafta idare eder mi? Yeni kasa alacağım bunu da satacağımda.

Geri
Yukarı