Laptop ısısı boşta 50 derecenin altına düşmüyor

@Baki okur Türkçe kurallarına ve kelimelerin yazılışlarına dikkat ceza. %99 ceza yersin, mesaj yazamazsın.

Belki kasma sebebi işlemci yetmiyor, belki ekran kartı güçsüz kalıyor.

Test etmek için sentetik testler var. Onları kullanabilirsin.

@Baki okur Türkçe kurallarına ve kelimelerin yazılışlarına dikkat ceza. %99 ceza yersin, mesaj yazamazsın.

Birazdan yük altındaki performansı paylaşacağım.

Aynı sorun bende de vardı. Forumda yazılan termal macun önerileri doğrultusunda Artctic markasının MX4 2 gr. ürününü aldım. Dün geldiği gibi de bilgisayarı açıp önce bir güzel toz temizliği yaptım. Bence termal macundan daha çok toz temizliği önemli çünkü bilgisayarı 1-2 senede bir açıp toz temizliğini yüzeysel yapıyordum fakat aklıma hiç fan kısmını detaylı temizlemek gelmiyordu. Termal macun sürmek için termal blok kısmını çıkarttığımda fanları da temizleyeyim dedim. İyi ki de demişim çünkü tozdan çıkış kanalları tıkanmış. Termal macunumu da sürdükten sonra test ettiğimde temizlik öncesi boşta 60-70 dereceleri gören en ufak bir uygulama açtığımda 90-99 derecelere çıkıp fanları coşturan sistemden eser yoktu şu an sıcaklık değerim yük altında maksimum 70 dereceleri görüyor.

Kısacası tavsiyem notebook tamiri konusunda deneyim sahibiyseniz açıp, kapsamlı bir temizlik yapmanız ardından da kaliteli bir termal macun ile işlemlerinizi desteklemenizi öneririm.

IMG_20200714_121621.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı