Laptop işlemci aşırı ısınıyor

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar merhaba,
İmza kısmında görülen altta görülen donanıma sahip bilgisayarımı 2018 Eylül ayında satın aldım. Euro Truck ve CS gibi oyunları Full ayarlarda kasmadan sorunsuz oynuyorum.
Bugün ETS'de dikkatimi çekti, 10 dakika da 1-2 defa drop yedim. MSI Afterburner ile duruma baktım ve bu manzara ile karşılaştım. İşlemci 90-95, ekran kartı 80-90 arası çalışmakta. Havalardan mı yoksa termal macundan mı bilmiyorum neden olduğunu.
Bir fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
İyi günler.

Ekran Görüntüsü.png

İşlemci : I7 8550U 2.0ghz | Ekran kartı : GTX1050ti 4GB | Ram : 16GB DDR4 2133mhz
Depolama : Seagate 1TB HDD + Seagate 2TB HDD | İkinci Ekran : Asus VN247H 1ms Gaming Monitor

Yazılımsal hatası varsa çok bilemem. Ama fiziksel olarak şunları önerebilirim. İçini açıp iyice temizleyip termal macunu yenilemeniz daha verimli olur. Kendim bunları yaparak 10 derece azalttım ısı değerlerimden. Ayarlar düşükte oynamayı deneyin. Vakumlu soğutucu da eklemenizi öneririm.

Termal macun yenilmesini ve bilgisayar temizliğini yapma zamanınız gelmiş. Ayrıyeten virüs kontrol işlemi yapılabilir. Bir de yoksa soğutucu seçimi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı