Laptop işlemci değişimi

emirsedatkya

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda 8 GB RAM bulunmakta. Ekran kartım ise 2 GB. Fakat işlemcim 1.50 GHz olduğu için hiçbir oyunu oynayamıyorum. İşlemcim Intel Celeron 1007u ben ise Intel Core i7 960'a değiştirmek istiyorum. Bu işlemci bilgisayarıma uyar mı? Ve aradaki watt farkı için fanımı değiştirsem ısınma sorunu çözülür mü? Eğer i7 960 uyumlu değilse uyabilecek işlemciler söyler misiniz? Mümkünse 3.0 GHz üstü olsun.

Dizüstü bilgisayarınızın teknik servisi bulunuyorsa oraya sorun veya bilgisayarcıya götürün ama teknik servis daha iyidir.

Merhaba. Laptopumda 8 GB RAM bulunmakta. Ekran kartım ise 2 GB. Fakat işlemcim 1.50 GHz olduğu için hiçbir oyunu oynayamıyorum. İşlemcim Intel Celeron 1007u ben ise Intel Core i7 960'a değiştirmek istiyorum. Bu işlemci bilgisayarıma uyar mı? Ve aradaki watt farkı için fanımı değiştirsem ısınma sorunu çözülür mü? Eğer i7 960 uyumlu değilse uyabilecek işlemciler söyler misiniz? Mümkünse 3.0 GHz üstü olsun.
İşlemci lehimli değilse değiştirilebilir ama lehimli ise değiştiremezsin 🙁.

Ya arkadaş işlemci lehimli değilse değişebilir diyenler neye dayanarak bunu söylüyor. i7 960 dekstop bir işlemci ve hadi diyelim ki notebook işlemcisi olsun bunun pin sayısı uyacak mı uymayacak mı belli değil. Ezbere konuşuyorsunuz. Konu sahibi arkadaş olmaz senin dediğin. Boşuna uğraşma.

Geri
Yukarı