Laptop işlemcisi ve ekranıyla bilgisayar toplamak

UmitCamurcukTR

Hectopat
Elimde eski laptopumdan kalan i7 bir işlemci(modeli, nesili şuan bilmiyorum) sanırım 2 adet 4 GB DDR3 RAM ve laptop ekranı kaldı. Ve bunun yanı sıra elimde eskiden kalma 2005 veya daha eski model masaüstü bir çok eski bilgisayar var. Ben şöyle bir şey düşünüyorum öncelikle bilgisayar mühendisliği okuyorum ve bana oynadığım oyunlar için yeterli olan bir laptopum (Lenovo Y50-70) ve derslerim için yeterli olan diğer laptobum var. Şu an istediğim sizlerinde yardımıyla zevk adına en az para harcayarak bunlarla iyi bir PC yapmak. Aklımdan şöyle bir şey geçiyor bu işlemciye uyumlu bir laptop anakartı alıp üzerine ucuz bir laptop ekran kartı ekleyim biraz ilkelce olacak ama anakartı masa üstü PC'ye taksam mı ? Ya da bir laptop kasası bulup bu işlemci ekran RAM vs. takarak mı bir şeyler yapmalıyım. Eğer bana uğraşma ne gerek var vs. şeyler gibi tavsiye veren kişiler için dediğim gibi sadece zevk amaçlı yapacağım bir şey. bu arada da eski masaüstü bilgisayarım (128 MB ekran kartı, 512MB DDR1 RAM(daha sonradan RAM'i 1 GB'a çıkarttım) ve Intel Pentium bir işlemcisi var) masaüstü PC çok eski olduğu için Win 10 kurulu iken gereksiz tüm Windows programlarını arka planda kapattığımda CPU %100 çalışıyor ve bu hiçbir iş yapmamasına sebep oluyor. İstediğim cevap şudur ki nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz ? Önerdiğiniz eylem için gerekli olan parçaları nasıl temin ederim ? teşekkür ederim okuduğunuz ve ayıracağınız zaman için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı