Laptop kapağı nasıl açılır?

C Callahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İst
Arkadaşlar laptopumun termal macununu değiştireceğim ilk defa laptopumu açacağım. Alttan mı üstten mi açıldığını nasıl anlayabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt tarafta vidaları olması lazım. Vidaların yerini unutmayın ne nereye giriyor boyutkarı farklı o yüzden. Bu işlemi yaparken bataryayı çıkarın ve aşırı nazik olun.

ASUS'un bir modelinde mesela kapaktaki vidaların ucu tamamen farklı. Ama bazıları bildiğimiz yıldız. Lenovo Thinkpad serisi bütün vidaları sökünce bir taraftan atarken, bazı markaların bazı modelleri oldukça uğraştırır. Model isminizi bulup İnternet'ten video izlemeniz gerek.

Ben bir laptop bir de ultrabook söktüm ikisinde de şöyle yeniledim. Önce arka kapağını açıyorsunuz eğer pil gömülü ise pilin kablosunu kendinize çekerek çıkarıyorsunuz. Sonra ekranın bağlantısını kendinize çekerek çıkartın. Anakart üzerindeki tüm vidaları sökün sonra anakartı kaldırın orada klavye bağlantısı olacak. Klavyenin bağlandığı yerdeki siyah çubuğu kendinize çekin. Anakart kasadan çıktığında termal macun yenileme işlemini yapın. Çok açıklayıcı anlatmamış olabilirim ayrıca sizin laptopunuzda böyle olmayabilir. Bir de ekran kablosunu çıkarmak en önemli adım ben çıkarmadığım için ekranı yaktım. :(

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim alttan açılıyormuş açtım baktım termal macun gelince macunu da değiştireceğim yardımlarınız için teşekkürler
Not: Nasıl Çözüldü işaretleyebilirim?

Geri
Yukarı